Maszyny

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

Robospray – antropomorficzny robot najnowszej generacji

Robot antropomorficzny najnowszej generacji z 6 osiami zarządzanymi elektronicznie + 2 osiami pomocniczymi, przeznaczony do automatycznego lakierowania metodą natrysku elementów płytowych z materiałów drewnopochodnych i innych. Robospray jest zalecany do procesów wymagających idealnej dokładności nakładania takich ja między innymi wykończenie na wysoki połysk. Dzięki listwie skanującej umieszczonej na wejściu do robota jest możliwe automatyczne lakierowanie wszelkiego rodzaju elementów płaskich. Istnieje również możliwość zaprogramowania maszyny do obróbki specjalnej takiej jak nanoszenie kleju w większej ilości na krawędzie i w obszarach wyfrezowanych na elementach płytowych przeznaczonych do oklejania na prasie membranowej.

PULPIT STERUJĄCY

Graficzny interfejs z ekranem dotykowym zapewniający idealną ergonomię obsługi. Zapewnione jest wyświetlanie stołu roboczego wraz z obrabianymi elementami.
Szeroka gama trybów działania:
– lakierowanie elementów po kolei,
– lakierowanie całego wsadu na stole,
– możliwość wyboru jednego lub większej ilości pistoletów.

TRANSPORT ELEMENTÓW

Stół roboczy jest wyposażony w papierową taśmę transportującą o szerokości roboczej do 1500 mm oraz standardowej długości 3300 mm, ale może być również wykonany na zamówienie. Wymiana rolki papieru jest szybka i umożliwia uniknięcie czyszczenia i nadmiernych przestojów linii. Rolka o długości około 1100 metrów wystarcza na około 8 godzin pracy przy maszynie działającej w trybie – robot.
Za-i rozładunek elementów odbywa się za pomocą transporterów na wejściu i wyjściu z kabiny lakierniczej. Wspomniane rozwiązanie umożliwia zwiększenie prędkość podawania (większą częstotliwość cykli roboczych) a ponadto zapewnia lepszą kontrolę strumieni powietrza w kabinie i ograniczenie wnikania cząsteczek zanieczyszczeń.

Prezentacja maszynyANTROPOMORFICZNE RAMIĘ ROBOTA

Duża prędkość pracy ramienia antropomorficznego z szerokim zakresem regulacji dla dokładnego nanoszenia przy użyciu tylko dwóch pistoletów. Ramię robota będące w stanie powtórzyć ruchy wykonywane podczas ręcznego nanoszenia jest w stanie zoptymalizować proces lakierniczy ograniczając straty lakieru i zapewniając idealną jakość wykonywanej obróbki.

Głowica z 4 pistoletami – 4 na płaszczyźnie + 1 na krawędzi + zawór spustowy do szybkiej wymiany produktu.

2 szt. dodatkowych głowic – z ręcznym szybkozłączembez pomp i pistoletów

3 obiegi lakiernicze w tym:
a) Niskie ciśnienie
b) Wysokie ciśnienie do poliuretanu
c) Wysokie ciśnienie do wody

3 zestawy pistoletów i pomp (1 zestaw niskociśnieniowy i 2 zestawy wysokociśnieniowe)KABINA LAKIERNICZA

Nadciśnieniowa Kabina o dużej pojemności. Plenum do nadmuchu powietrza umieszczone na górze po bokach stołu roboczego, wyposażone w różne sekcje filtrujące. Presostat z bezpośrednim wyświetlaniem stanu zapchania filtrów czerpanego powietrza. Odciąg powietrza od dołu przez kratę i filtry umieszczone dookoła taśmy transportowej. Wspomniane rozwiązanie umożliwia przechwycenie nadmiaru rozpylonego lakieru i zapewnienie idealną jakość lakierowania. Kontrola nadciśnienia bezpośrednio ze sterownika z czujnikiem umieszczonym w kabinie, zarządzającym prędkością wentylatorów odciągowych przez falownik.Dane techniczneosie ramienia antropomorficznego sterowane elektronicznie 6
osie pomocnicze 2
max prędkość (na pistolecie) 80 m/min
ruch wzdłużnej osi kartezjańskiej 3500 mm
ruch pionowej osi kartezjańskiej 3500 mm