Maszyny

MAkor Robospray twin - ITA-100
Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

Robospray TWIN -wysokiej klasy system wykończeniowy

Natryskiwanie najnowszej generacji, zaprojektowane specjalnie do lakierowania elementów z dużą prędkością w połączeniu z wysoką jakością – zrobotyzowane malowanie.

Ramię antropomorficzne 6 osiowe + 2 kontrolowane, jest przeznaczone do nanoszenia farby (między innymi lakierów hybrydowych) na krawędzie, podczas ciągłego ruchu elementów na taśmie transportowej. Następnie na wyjściu maszyny, ramię oscylujące nanosi farbę na powierzchnię elementów.  Taka konfiguracja gwarantuje bardzo dokładne nanoszenie na krawędziach, a jednocześnie daje możliwość taniego lakierowania.

Alternatywnie automat lakierniczy może pracować z normalnym robotem 3D, z elementami nieruchomymi na taśmie transportowej lub dla prostych zastosowań może być standardową maszyną do natryskiwania za pomocą 1 lub 2 ramion oscylujących, dla uzyskania prędkość do 6 m/min.

PANEL OPERATORA 

Interfejs graficzny z ekranem dotykowym zapewniający absolutną praktyczność obsługi. Wyświetlanie stołu lakierowania wraz z obrabianymi elementami. Szeroka gama trybów funkcjonowania: lakierowanie elementu po elemencie, lakierowanie stołowe, lakierowanie oscylacyjne eliptyczne, możliwość wybrania jednego lub dwóch pistoletów.

TRANSPORT

Stół obróbczy posiada transportowanie na papierze o szerokości użytecznej roboczej do 1500 mm i standardowej długości 3300 mm, ale może również być dostosowany na zamówienie. Wymiana rolki jest szybka i prosta oraz pozwala na uniknięcie czyszczenia i nadmiernych przestojów linii. Jedna rolka o długości około 400 metrów wystarcza na około 8 godzin pracy z maszyną funkcjonującą w trybie robot.

Załadunek i rozładunek elementów odbywa się za pomocą transporterów teleskopowych umieszczonych na wejściu i na wyjściu z kabiny lakierniczej. Takie rozwiązanie pozwala na większą prędkość transportowania a zatem większą częstotliwość cykli obróbczych, a ponadto gwarantuje lepszą kontrolę strumieni powietrza, ograniczając wnikanie cząsteczek zanieczyszczeń.

RAMIĘ ANTROPOMORFICZNE

Lakierowanie elementów na maszynie Makor charakteryzuje się dużą prędkością pracy ramienia antropomorficznego z szeroką gamą regulacji dla precyzyjnego aplikowania za pomocą użycia tylko dwóch lub trzech pistoletów. Będąc w stanie powtórzyć ruchy wykonywane podczas ręcznego aplikowania, ramię automatyczne jest w stanie uczynić lakierowanie tanim procesem, redukując straty lakieru i jednocześnie gwarantując optymalną jakość wykonywanej obróbki oraz tani proces lakierowania.

Krawędzie lakierowanych elementów są natryskiwane w sposób ciągły podczas, gdy taśma transportowa przesuwa się w bardzo dokładny sposób, dla uzyskania żądanej jakości.

RAMIĘ OSCYLACYJNE 

Ramię oscylacyjne znajduje się na wyjściu maszyny i może pomieścić do 4 pistoletów dedykowanych do nanoszenia kleju na powierzchnie elementów, w sposób bardzo dokładny i równomierny, nawet przy dużych prędkościach.

KABINA LAKIERNICZA

Maszyna lakiernicza wyposażona jest w kabinę nadciśnieniową o dużej objętości. Plenum do nadmuchiwania powietrza są umieszczone na górze po bokach powierzchni natryskiwania, gdzie znajdują się różne sekcje filtrujące. Odciąg powietrza został poprowadzony od dołu poprzez kratkę i filtry umieszczone dookoła taśmy transportowej. Takie rozwiązanie pozwala na wychwycenie nadmiaru rozpylonego lakieru, gwarantując maksymalną jakość lakierowania. Kontrola nadciśnienia odbywa się bezpośrednio z PLC, z czujnikiem w kabinie, który steruje prędkością wentylatorów odciągowych za pomocą falownika.

Prezentacja maszynyDane techniczneOsie ramienia antropomorficznego sterowane elektronicznie 6
Osie pomocnicze 2
Prędkość maksymalna (na pistolecie) 80 m/min
Ruch osi kartezjańskiej wzdłużnej 3500 mm
Ruch osi kartezjańskiej pionowej 3500 mm