Maszyny

Arrow
Arrow
Slider

Robostart – automatyczne lakierowanie elem. płytowych

Proste rozwiązanie dla dedykowanego natryskowego lakierowania brzegów, niezależnie od płaszczyzny.

Jeden dedykowany pistolet, w sposób geometryczny śledzi profil brzegów o kształcie prostokątnym tak, aby nanosić na nie odpowiednią ilość produktu, niezależnie od ilości nanoszonej na płaszczyznę. Nanoszenie jest wykonywane za pomocą specjalnego zespołu 2 pistoletów.

Wszechstronność, niezawodność, łatwość obsługi w połączeniu z niskimi kosztami inwestycji i eksploatacji sprawiają, że ROBOSTART jest idealną maszyną dla zastąpienia ręcznego natryskiwania oraz zagwarantowania dużo lepszej jakości i powtarzalności. Maszyna nadaje się zwłaszcza do obróbki małych i średnich partii produkcyjnych.
Maszyna ROBOSTART jest idealna do nanoszenia klejów przed prasami membranowymi lub produktów o wysokim poziomie jakości, jak również lakierów z wysokim połyskiem, na maszynie w wersji z nadciśnieniem w komorze lakierniczej.

Maszyna ROBOSTART jest idealna do automatycznego natryskiwania wszystkiego rodzaju lakierów. W sposób prosty
i skuteczny oferuje wszystkie zalety dużo bardziej skomplikowanych systemów:
– Równomierność nanoszenia i stała jakość
– Możliwość nanoszenia żądanej ilości produktu na brzegi , niezależnie od ilości nanoszonej na powierzchnię
– Czyste i zdrowe środowisko pracy
– Większa wydajność produkcji w stosunku do ręcznego lakierowania
– Oszczędność lakieru
– Wysoka jakość również na krawędziach

SYSTEMY STEROWANIA

Maszyna jest sterowana za pomocą PLC z odpowiednim DOTYKOWYM interfejsem użytkownika o dużych wymiarach, który w sposób intuicyjny wyświetla i zarządza wszystkimi funkcjami i parametrami obróbki.
System steruj wszystkimi osiami kontrolowanymi maszyny:
– oś wzdłużna systemu transportowania
– oś poprzeczna ramienia oscylacyjnego
– oś obrotu ramienia oscylacyjnego
– oś pozycjonowania pistoletu względem brzegów
Seria czujników 3D wykrywa kształt elementów wprowadzonych do maszyny, dla optymalizacji zużycia lakieru.
Z interfejsu graficznego, w sposób intuicyjny można wybrać program obróbki dla każdego pojedynczego panelu wykrytego przez system skanowania.
Dostępne są następujące obróbki: lakierowanie brzegów za pomocą dedykowanego pistoletu, lakierowanie powierzchni zarówno w kierunku poprzecznym jak i wzdłużnym, wybór części które nie mają być lakierowane, ewentualne drugie przejście malowania mokre na mokre.
Możliwość podłączenia systemu do sieci firmowej, dla umożliwienia odczytywania statystyk produkcji i aktywacji pomocy zdalnej.

STRUMIENIE POWIETRZA

Geometria kabiny zapewnia prawidłowy kierunek przepływu zasysanego powietrza, unikając rozpraszania nadmiaru rozpylonej farby do środowiska.
Duża powierzchnia filtrująca pozwala na wychwytywanie cząsteczek farby zgodnie z obowiązującymi normami.
Wentylatory wydalania filtrowanego powietrza są regulowane oddzielnie, zapewniając maksymalną skuteczność systemów filtrujących.
Dostęp dla wykonania łatwej konserwacji jest możliwy z obu stron kabiny.

Prezentacja maszynyTRANSPORT NA MATACH POKRYTYCH PAPIEREM

Transportowanie obrabianych elementów odbywa się za pomocą „mat” pokrytych materiałem ochronnym, papierem lub podobnym, który jest wymieniany po wielokrotnym wykorzystaniu. „Maty” przesuwają się za pomocą systemu transportowego składającego się z dwóch równoległych gąsienic, napędzanych silnikiem bezszczotkowym dla zapewnienia idealnego pozycjonowania elementów w pobliżu ramienia lakierującego.
Poprzez interpolację systemu transportowego z ramieniem lakierującym można bardzo precyzyjnie lakierować wszystkie powierzchnie paneli.JEDNOSTKA NATRYSKIWANIA

System natryskiwania jest wyposażony w 1 ramię z ruchem sterowanym elektronicznie za pomocą silnika bezszczotkowego, który zapewnia płynność i precyzję ruchów, w celu uzyskania jednorodnego natryskiwania na wszystkie lakierowane powierzchnie.

Ramię ma możliwość obracania się wokół własnej osi i ustawiania na 4 pozycjach co 90°, do lakierowania brzegów paneli.

Ręczna regulacja pionowa umożliwia optymalne ustawienie pistoletów, w zależności od rodzaju natryskiwanych produktów.

Na zespole natryskującym są zainstalowane 3 pistolety, z których dwa są przeznaczone na powierzchnię i jeden do lakierowania brzegów. Zawiera również dwa obwody zasilania (Opcja: dodatkowe obwody) (Pistolety i pompy są wyceniane osobno).

System „szybkozłączy” zarówno płyty nośnej pistoletów, jak również obwodów lakierowania, umożliwia bardzo szybką zmianę pistoletów albo przejście z jednego obwodu lakieru na inny obwód.

(Opcja) Jako akcesorio dodatkowe, można również wyposażyć maszynę w ramię natryskujące z 4 pistoletami i włączyć oscylacyjny tryb pracy maszyny.

(Opcja) W przypadku małych partii i częstych zmian koloru można wyposażyć maszynę w zbiornik na barwnik/lakier umieszczany bezpośrednio na ramieniu natryskującym. Farba ze zbiornika jest doprowadzana pod ciśnieniem do pistoletów, unikając podawania za pomocą pompy poprzez cały obwódDane techniczne