Maszyny

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

Robostart Evolution – 5-osiowy robot lakierniczy

Kartezjański robot lakierniczy 5cioosiowy

Robostart Evolution to robot kartezjański z pięcioma kontrolowanymi osiami do lakierowania natryskowego elementów płytowych z drewna lub innych materiałów drewnopochodnych., jest zalecany do wszelkich procesów, wymagających idealnej dokładności nakładania, na przykład przy produkcji frontów kuchennych wykańczanych na wysoki połysk.

Oprogramowanie robota lakierniczego jest kompatybilne z systemami automatycznej szybkiej zmiany kolorów, stosowanymi przez dostawców osprzętu. Dzięki temu wszystkimi parametrami można sterować z panelu sterowania robota. Graficzny interfejs z ekranem dotykowym zapewnia praktyczność obsługi poprzez wyświetlanie stołu roboczego wraz z lakierowanymi elementami.

 

Prezentacja maszyny

Makor Robostart Evolution
{"popup_fix":"false"}


Ramię kartezjańskie

Robostart  – robot lakierniczy polakieruje elementy prostokątne krzywoliniowe, fragmenty łuków czy koło. Jest w stanie lakierować elementy płytowe o wysokości do 300mm.
Ramię kartezjańskie robota porusza się w czterech osiach interpolowanych Y X Z B z do 100 m/min. Kąt nachylenia pistoletu przeznaczonego do malowania do krawędzi ustawiany jest za pomocą sterowania pneumatycznego. Ruchy ramienia w osiach X i Y realizowane są poprzez przekładnie zębate samosmarujące, co ogranicza drgania i zapewnia cichą pracę robota. Zarówno pistolet „kątowy”, jak i dwa pistolety do natrysku górnej powierzchni posiadają szeroki zakres regulacji gwarantujący precyzyjne nanoszenie. Robot może być wykorzystywany do aplikacji kleju na płciny, przed prasa membranową.
Głowica natryskowa robota lakierniczego może mieć dwa obiegi – przy natrysku kleju jeden do płaszczyzn i drugi – niezależny – do krawędzi.Kabina robota lakierniczego

Nadciśnieniowa kabina lakiernicza o dużej kubaturze wyposażona jest w cztery wentylatory, które zapewniają jednorodny i płynny przepływ powietrza. Plenum zawierające sekcje filtracyjne do czerpania powietrza umieszczono na dachu kabiny, zaś jego odprowadzanie odbywa się przez filtry umieszczone na dole, po bokach taśmy transportowej. Taka konstrukcja umożliwia wychwycenie nadmiaru rozpylonego lakieru zapewniając idealną jakość lakierowania. Filtry do czerpania powietrza mają bardzo dużą powierzchnię: 8 m2 . Regulator ciśnienia sygnalizuje stan zapchania filtrów czerpanego z zewnątrz powietrza, a kontrola nadciśnienia odbywa się bezpośrednio z PLC z czujnikiem w kabinie, co umożliwia zarządzanie prędkością wentylatorów odciągowych za pomocą falownika. Takie rozwiązanie pozwala utrzymać jednakowe nadciśnienie w kabinie – nie zmienia się ono wraz z upływem czasu, gdy filtry są stopniowo zapychane.Dane techniczne