Maszyny

Arrow
Arrow
Slider

Start One – automat lakierniczy do elementów płytowych

Wszechstronność, niezawodność, łatwość obsługi w połączeniu z niskimi kosztami inwestycji i eksploatacji sprawiają, że START ONE jest maszyną idealną dla firm, które potrzebują malować małe partie za pomocą farb wodnych lub rozpuszczalnikowych albo natryskiwać kleje na elementy fornirowane lub PCV.

Również te firmy, które po raz pierwszy przystępują do malowania automatycznego, mogą korzystać z zalet maszyny START ONE: większa wydajność produkcji, oszczędność farby, jednorodność malowania oraz wyższa i stabilna jakość.

SYSTEMY STEROWANIA

Maszyna jest sterowana za pomocą PLC z odpowiednim interfejsem użytkownika, który w sposób intuicyjny wyświetla i zarządza wszystkimi funkcjami i parametrami obróbki.
Szereg czujników wykrywania rodzaj elementów wprowadzonych do maszyny, dla optymalizacji zużycia farby.

TRANSPORTOWANIE NA PAPIERZE

Transportowanie na papierze lub tworzywie sztucznym sprawia, że maszyna jest samooczyszcząca, co eliminuje koszty obsługi i konserwacji.

Wymiana rolki jest szybka i prosta oraz pozwala na uniknięcie czyszczenia i przestojów po zakończeniu pracy.

 

Prezentacja maszynyJEDNOSTKA NATRYSKIWANIA

System natryskiwania jest wyposażony w 1 ramię oscylujące sterowane elektronicznie, z ruchem ciągłym i precyzyjnym, w celu uzyskania jednorodnego natryskiwania na całej szerokości roboczej.
Na jednostce natryskującej są zainstalowane 4 pistolety i obwód zasilający (opcja: dodatkowe obwody) (Pistolety i pompy są wyceniane osobno).
System „szybkozłączny” umożliwia wymianę pistoletów lub przełączenie z jednego obwodu farby na inny, w krótkim czasie.

(Opcja) W przypadku małych partii i częstych zmian koloru można wyposażyć maszynę w zbiornik na barwnik/farbę umieszczany bezpośrednio na ramieniu natryskującym. Farba ze zbiornika jest doprowadzana pod ciśnieniem do pistoletów, unikając podawania za pomocą pompy poprzez cały obwód.STRUMIENIE POWIETRZA

Geometria kabiny zapewnia prawidłowy kierunek przepływu zasysanego powietrza, unikając rozpraszania nadmiaru rozpylonej farby do środowiska.
Duża powierzchnia filtrująca pozwala na wychwytywanie cząsteczek farby zgodnie z obowiązującymi normami.
Wentylatory wydalania filtrowanego powietrza są regulowane oddzielnie, zapewniając maksymalną skuteczność systemów filtrujących.
Dostęp dla wykonania łatwej konserwacji jest możliwy z obu stron kabiny.Dane techniczneminimalne wymiary obróbki długość 300 mm; szerokość 10 mm; sysokość 5 mm
maksymalne wymiary obróbki długość 3000 mm; szerokość 1300 mm; wysokość 60 mm
prędkość przesuwania min. 1 m/min. – max. 4,5 m/min.
przepływ powietrza max. 10.000 m3/godz
łączna moc zainstalowana 7 kW
wysokość stołu obróbczego 900 mm (+/- 30 mm)
wymiary gabarytowe długość 3550 mm; szerokość 3660 m; wysokość 2290 mm