Markowe włoskie maszyny dla meblarzy

Na tegorocznych targach Drema 2017 firma ITA z Radziejowic zaprezentowała szeroką gamę maszyn przeznaczonych dla producentów mebli. Były to przede wszystkim urządzenia renomowanych włoskich marek, takich jak: Masterwood, Pade, Saomad, Ecoline, Vitap, Firulmac, MZ Project. Wiele modeli było prezentowanych w czasie pracy. Wśród nich maszyna do produkcji drzwi drewnianych firmy Masterwoood, maszyny do wytwarzania krzeseł i […]

targi Drema 2017 - ITA

Na tegorocznych targach Drema 2017 firma ITA z Radziejowic zaprezentowała szeroką gamę maszyn przeznaczonych dla producentów mebli. Były to przede wszystkim urządzenia renomowanych włoskich marek, takich jak: Masterwood, Pade, Saomad, Ecoline, Vitap, Firulmac, MZ Project.

Wiele modeli było prezentowanych w czasie pracy. Wśród nich maszyna do produkcji drzwi drewnianych firmy Masterwoood, maszyny do wytwarzania krzeseł i łózek marki Pade, urządzenia do
produkcji mebli skrzyniowych i tapicerowanych marki Vitap. Nie zabrakło robotów lakierniczych do krzeseł, drzwi i okien firmy Epistolio oraz Finiture. Dodatkowo zainstalowana została
linia polerska na wysoki połysk z maszynami EMC LUC i Brill oraz umieszczoną na końcu szlifierką EMC Flexy. Wszystkie pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających będących głównie przedstawicielami małych i średnich producentów mebli.

Goście targowi mieli także możliwość obejrzenie na stoisku ITA kilku całkiem nowych propozycji wprowadzonych niedawno na rynek. Jedną z nich była maszyna przeznaczona dla producentów mebli skrzyniowych i tapicerowanych Point K2 TOP marki Vitap. Łukasz Mierkiewicz, specjalista ds. reklamy i marketingu z firmy ITA mówi: „Model ten może być wykorzystywany w małych zakładach jako maszyna podstawowa, zastępująca duże centra obróbcze oraz w średnich i dużych firmach jako maszyna uzupełniająca, służącą do wiercenia i frezowania. Największym atutem Point K2 TOP jest fakt, iż jest ona w swoim segmencie najszybszą maszyną pracującą na polskim rynku. Poza tym, w porównaniu do modelu poprzedniego, charakteryzuje się zwiększoną szerokością obróbczą – do 1200 mm i możliwością pracy z 4-pozycyjnym magazynem narzędzi. Posiada też zwiększoną ilość wrzecion poziomych, jak i pionowych (w sumie 20 sztuk) oraz zwiększoną moc elektrowrzeciona frezarskiego do 4,6 kW”.

Inną nowością było urządzenie Axymat firmy Friulmac, które stanowi nową jakość w segmencie centrów obróbczych przeznaczonych do wąskich elementów drewnianych. „Maszyna charakteryzuje się wyjątkową Markowe włoskie maszyny dla meblarzy Na tegorocznych targach Drema 2017 firma ITA z Radziejowic zaprezentowała szeroką gamę maszyn przeznaczonych dla producentów mebli. Były to przede wszystkim urządzenia renomowanych włoskich marek, takich jak: Masterwood, Pade, Saomad, Ecoline, Vitap, Firulmac, MZ Project. elastycznością pracy i doskonałą precyzją przy krótkich seriach produkcyjnych. Daje też szerokie możliwości doboru agregatu. Znajduje ona zastosowanie w produkcji elementów łóżeczek dziecięcych, drzwi drewnianych, jak również przy produkcji elementów ogrodowych, gdzie wymagane jest precyzyjne wiercenie i frezowanie wąskich elementów” – mówi Łukasz Mierkiewicz.

Ciekawą, nową propozycją w ofercie ITA są też drukarki włoskiej firmy Ghelco, przeznaczone do nakładania cyfrowej grafiki na szeroką gamę powierzchni, takich jak: drewno, szkło, plastik, metal czy beton, które łatwo i szybko można do tego procesu przygotować. Prezentowany na targach model Valjet 1600 cieszył się dużym zainteresowaniem gości targowych, gdyż może być on wykorzystany praktycznie w każdym zakładzie produkującym meble, drzwi, okna, podłogi. Drukarka jest ekonomiczna w eksploatacji.

Podczas poznańskiej imprezy zostały wykonane liczne nadruki na materiałach z drewna, co pozwalało ocenić ich jakość i czas uzyskania. Firma ITA we współpracy z włoskim producentem proponuje trzy rodzaje tej drukarki w zależności od wielkości zakładu produkcyjnego oraz wymaganej wydajności. Duże zainteresowanie budziło także, bardzo wszechstronne, 5-osiowe centrum obróbcze CNC firmy Pade – model Velox. Łukasz Mierkiewicz stwierdza: „Centrum Velox może być używane zarówno jako klasyczne 5-osiowe centrum do obróbki skomplikowanych elementów, a także jako maszyna z automatycznym podawaniem do seryjnej obróbki elementów. Posiada ono możliwość ręcznego załadunku elementów bez zajmowania przestrzeni przez magazyny przednie, które mogą być „zaparkowane” z boków maszyny”. Maszyna posiada bramową konstrukcję z górną belką, po której przesuwa się wózek nośny agregatu obróbczego. Klienci doceniali w niej połączenie solidnej konstrukcji bramowej o dużej sztywności z nowym systemem podwieszanych podajników oraz możliwość pracy na stołach z podciśnieniem.

Podczas targów Drema 2017 ITA zaprezentowała również szereg propozycji dla producentów okien drewnianych. Na ekspozycji prezentowane były specjalnie sprowadzone maszyny włoskich firm Ecoline, Finiture, jak również marki Saomad. Nowością w tym segmencie maszyn było urządzenie Profilsand firmy Ecoline, zapewniające wyjątkowo precyzyjne wykańczanie okien drewnianych. Wśród zalet tej maszyny wymienić należy: zmniejszenie pracy ręcznej na etapie szlifowania pośredniego, możliwość ustawienia w linii całości operacji wykończeniowych oraz szybkie jej przestawianie do poszczególnych profili okiennych za pośrednictwem komputera. Pracę tego urządzenia można było ocenić podczas testów praktycznych.

Łukasz Mierkiewicz dodaje: „Firma ITA zapewnia klientom kompletne doradztwo podczas procesu zakupu maszyny. Nasi przedstawiciele diagnozują proces produkcyjny w danym zakładzie i wraz z klientem, jak i włoskim producentem maszyn dopasowują odpowiednie rozwiązania. Jako wyłączny dystrybutor szeregu marek włoskich maszyn na Polskę ITA zapewnia również serwis gwarancyjny, jak i pogwarancyjny zakupionych urządzeń. Doradzamy także w procesie zakupu narzędzi. Dla naszych klientów posiadamy również doradztwo finansowe oraz pomagamy w wypełnieniu wniosków o dofinansowanie”. Większość dostarczanych przez ITA modeli maszyn jest robionych pod konkretną specyfikę produkcji danego zakładu i wymaga ścisłej współpracy producenta z klientem. Minimalny okres produkcji maszyny wynosi zwykle 3 miesiące, wyjątkiem są sytuacje, kiedy maszyna o wymaganych parametrach znajduje się na magazynie, wtedy w ciągu kilku dni zostaje dostarczona odbiorcy.

 

publikacja: Meble Materiały i Akcesoria

Translate »