Prasa hydrauliczna

Prasa hydrauliczna włoskiej marki Italpresse, przykładowo model Magnum to wielopółkowa prasa dla fabryk drzwi. Komponowana jest z systemem automatycznego załadunku i rozładunku elementów tworząc w pełni automatyczną linie produkcyjną. Prasy hydrauliczne, których dystrybutorem jest firma ITA z Radziejowic, są przeznaczone do pracy non-stop w najcięższych warunkach produkcyjnych. Polscy producenci mebli mają możliwość dosyć dużego wyboru wśród oferty firmy ITA z Radziejowic. Firma ta oferuje takie modele jak Magnum, Kompax, Formatic czy Nuovo.

Z kolei prasa hydrauliczna typu P została zaprojektowana dla klientów wymagających wydajnej pracy przy jednoczesnym komforcie pracy dla operatora. Tego typu prasy hydrauliczne umożliwiają łatwą kompozycję skrzydeł drzwi lub płyt dekoracyjnych przy minimalnym wysiłku ze strony pracownika obsługującego. Rozwiązanie zostało zaprojektowane dla maksymalnej ergonomii stanowiska pracy. W jednym miejscu następuje kompozycja jednego lub większej ilości elementów, jakie mają zostać prasowane. W przeciwieństwie do rozwiązań klasycznych pras wielopółkowych nie ma konieczności ręcznego podnoszenia elementów i załadunku do prasy hydraulicznej czy składowania materiałów na dodatkowych stołach do kompozycji. Ograniczona ręczna manipulacja materiałem przekłada się również na zwiększenie bezpieczeństwa pracy (stanowisko pracy jest oddalone od części ruchomych prasy hydraulicznej) jak również ogranicza możliwość uszkodzenia materiału na skutek wypadków w czasie ręcznego załadunku. Elementy rozgrzane po prasowaniu są w sposób automatyczny rozładowywane i przy użyciu ręcznego manipulatora podciśnieniowego odkładane na paletę. Prasa hydrauliczna z manipulatorem jest wyposażona w system odciążenia wagi elementu oraz jego zastosowanie pozwala na uniknięcie bezpośredniego kontaktu element/operator. System pracy przelotowej umożliwia minimalizację czasu „martwego” związanego z czasem kompozycji/prasowania i rozładunku.
Prasa hydrauliczna typu P przeznaczona jest dla producentów drzwi. Konstrukcja przeznaczona do pracy ciągłej w wymagających warunkach produkcyjnych. Maszyna zbudowana jest w oparciu o strukturę pierścienia wyciętego z jednego arkusza stali. Konstrukcja prasy hydraulicznej jest całkowicie odporna na deformacje i odkształcenia w ciągu wieloletniej pracy. W prasie hydraulicznej zastosowano stalowe monolityczne półki do zagwarantowania idealnej powierzchni i równoległości. Dolna półka na stałej wysokości, górna półka ruchoma.
Prasa hydrauliczna jest komponowana z systemem automatycznego załadunku i rozładunku elementów tworząc w pełni automatyczną linie produkcyjną. Najnowsza prasa hydrauliczna XL/8 firmy Italpresse, dostarczona przez firmę ITA z miejscowości Radziejowice, ma dwie półki monolityczne, nagrzewcze o wymiarze 3500 x 1300 mm, a maksymalny nacisk 8 siłowników naciskowych wynosi 160 t. Instalację nagrzewającą tworzy bojler olejowy o temperaturze maksymalnej 120°C. Półki monolityczne wykonane są ze specjalnym wykończeniem, w postaci wyszlifowania do wysokiej gładzi, co pozwala na aplikację oklein połyskowych.
Prasy hydrauliczne marki Italpresse to rozwiązania światowe kierowane również na rynek polski dla małych, średnich jak i dużych fabryk produkujących meble, parkiety, drzwi oraz inne wyroby z drewna. Mamy do wyboru prasy hydrauliczne o różnych wymiarach i różnej sile nacisku.

Prasy hydrauliczne konfigurowane są na zamówienie, z wykorzystaniem licznych urządzeń opcjonalnych, umożliwiających dostosowanie prasy do zróżnicowanych wymagań. Wszystkie cechuje wysoka dokładność obróbki dzięki zastosowaniu wysokiej jakości części mechanicznych, obrobionych na maszynach sterowanych numerycznie. Wielkoseryjna produkcja i zebrane doświadczenia gwarantują wysoką jakość pras hydraulicznych marki Italpresse.
Korpus prasy hydraulicznej wykonany jest ze stalowych profili o dużej wytrzymałości, dobranych z dużym współczynnikiem bezpieczeństwa mechanicznego. Korpus oraz półki – ruchoma i nieruchoma, obrobione są na precyzyjnych centrach obróbczych. Półki wykonane są z belek stalowych o dużej grubości, zapewniających minimalne ugięcia również przy pełnej mocy roboczej. Konstrukcja półek na bazie belek typu H cechuje się modułem odkształcenia przekraczającym konstrukcje typu C.