TF PADE – Czopiarka obwiedniowa

Czopiarka obwiedniowa z 2 stołami obróbczymi i cyklem czopowania sterowanym z CNC znacznie skracają czas regulacji maszyny oraz zapewnienia wykonywanie idealnych czopów. Do tego celu wykorzystujemy łatwe programowanie czopów zaokrąglonych i kwadratowych za pomocą systemu MAKRO

czopiarka TF - www.ita.pl

Od 2011 roku czopiarka stolikowa TF posiada całkowicie nową, wzmocnioną konstrukcję. W rezultacie czopiarka TF jest wykorzystywana do wykonywania czopów poziomych, pionowych, zaokrąglonych lub z fazką. Głowica obróbcza pracuje naprzemiennie. Cziopiarka została jest wyposażona w  nieruchome stoliki sztywno trzymające element nie tylko gwarantują brak wibracji, ale umożliwiają  operatorowi zmianę elementu na jednym stoliku podczas gdy na na drugim wykonywany jest czop. Rozwiązanie technologiczne zastosowane w czopiarce znacząco wpływa na jakość wykonania oraz na wydajność produkcji.

Korpus włoskiej czopiarki został wykonany ze stali o dużej grubości. Dodatkowo dwa stałe stoliki robocze wykonane są z odlewu żeliwnego, a każdy z nich posiada niezależną regulację. Cykl czopowania odbywa się całkowicie mechanicznie, z gwarancją niezawodności ruchu w czasie. W rezultacie operator ma możliwość zmiany prędkości wykonywania cyklu w sposób umożliwiający stały wybór najodpowiedniejszej prędkości w zależności od elementów. Przykładowo czopiarka umożliwia regulację grubości i szerokości czopa jest błyskawiczna i posiada odzwierciedlenie na wyświetlaczu wymiaru. Gwarancja szybkiego wykrycia awarii dzięki cyklowi roboczemu sterowanemu przez kartę elektroniczną PLC, która wykonuje auto diagnozowanie wszystkich komponentów elektrycznych. Przy elementach drewnianych szczególnie trudnych do wykonania stosuje się program obróbki czopa z cyklem przeciwwyważeniowym.

Czopiarka TF to sprawdzone rozwiązanie dające gwarancję jakości oraz stabilność w produkcji. Przy zakupie naszej maszyny stolarskiej firma ITA zapewnia serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny . Zapewniamy również szkolenia i sprawne uruchomienia maszyn u klienta.

Poniżej artykuł z inna maszyną marki PADe

 

 

 


Sławomir Belicki

  Tel.:+48 601 250 704


  * pole obowiązkowe


  Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

  Dane techniczne

  max. wymiar czopa/max. grubość czopa 100+2r/30/50 mm
  regulacja stolików (pionowa) 100 mm
  regulacja stolików (poprzeczna) 50 mm
  wychylenie czołowe +5 / -20°
  wychylenie promieniowe 0° / +15°
  prowadnice wspierające element 0° / +45°
  silnik wrzeciona 3,7 kW
  silnik ruchu obrotowego wrzeciona 0,4 kW
  Translate »