Maszyny

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

kabina lakiernicza Dualtech 416

Automatyczna kabina lakiernicza do malowania elementów mebli kuchennych, mebli drewnianych

Kabina lakiernicza Dualtech 416 włoskiej firmy Giardina zapewnia idealne lakierowanie mebli drewnianych dzięki precyzyjnemu nanoszeniu bejcy, podkładów czy wykończeń na  rożne powierzchnie. Te zaawansowane kabiny lakiernicze przeznaczone dla małych, średnich oraz dużych zakładów meblarskich są solidną konstrukcją składającą się z profili ze stali węglowej i z elementów polakierowanej blachy. Dzięki zastosowanej w niej najnowszej technologii wychwytywania nadmiaru rozpylonego lakieru stanowi ona dużą konkurencję dla podobnych automatów lakierniczych na polskim rynku. Kabina lakiernicza została wyposażona w tzw.” plaster miodu”, który w znacznym stopniu przyczynia się do zwiększenia ekonomiczności użytkowania automatu lakierniczego. Dodatkowo maszyna do lakierowania elementów mebli – Dualtech 416 posiada zoptymalizowany przypływ powietrza, dzięki zainstalowanym szufladom filtrującym.

Kabiny lakiernicze włoskiej firmy wyposażone zostały w dwa oscylacyjne ramiona (przeciwległe recyprokatory), na których umieszczono 4 pistolety na każdym. Natrysk wykonywany przez maszynę zapewnia równomierne naniesienie lakieru na praktycznie każdą powierzchnię jak i umożliwia kontrolę nadmiaru rozpylanego produktu. Automaty lakiernicze Dualtech416 zwane inaczej kabinami lakierniczymi umożliwiają wykonanie ruchów za pomocą syntetycznych pasków zębatych wzmocnionych stalowym oplotem. Zapewniają tym samym płynność oraz stabilność pracy automatu.

Na wejściu kabiny natryskowej przewidziano przenośnik rolkowy o długości 650 mm służący do załadunku elementów.  Szerokość taśmy transportowej komory lakierniczej zapewnia idealne przemieszczanie polakierowanego elementu oraz skuteczniejszy odzysk zastosowanego produktu lakierującego. Natryskiwany produkt dostaje się głównie na lakierowane elementy, jego część jest zbierana przez taśmę transportową a reszta jest odprowadzana z przestrzeni kabiny. Dzieje się to dzięki systemowi odciągowemu umieszczonemu z prawej i lewej strony taśmy transportowej. Powietrze z pyłem lakierniczym trafia przez filtry znajdujące się po bokach komory lakierniczej na zewnątrz urządzenia. Wentylator odciągowy usuwa je do instalacji odciągowej.

Maszyna jest zarządzana za pomocą sterownika Schneider / Telemecanique. Interfejs operatora w postaci kolorowego 7-calowego przemysłowego ekranu dotykowego, umożliwiającego pełną kontrolę wszelkich funkcji maszyny oraz wyświetlanie alarmów. Ekran jest chroniony hasłem dostępu. Ekran z klawiaturą dotykową zawiera podstawowy program maszyny, operator może zapisać już przetestowane programy robocze i wywołać je. Na wejściu do obszaru natrysku jest zainstalowane urządzenie do odczytu wymiarów lakierowanych elementów zastosowane do optymalizacji procesu lakierowania.

Prezentacja maszynyFUNKCJE OPERACYJNE

Z pulpitu sterującego mamy możliwość regulowania następujących parametrów: * Prędkość transportera * Prędkość recyprokatorów * Regulacja strefy interwencji pistoletów w stosunku do wymiarów paneli (LXW) * Pistolety są niezależnie i mogą niezależnie pracować w sposób zgodny, niezgodny i zgodny- niezgodny.


FUNKCJE DIAGNOSTYCZNE

* Wszelkie pojawiające się alarmy są wyświetlane na pasku alarmów, znajdującym się w dolnej części każdego okna oraz na stronie alarmów. * Istnieje zapis historii alarmów, dla sprawdzenia ewentualnej ich powtarzalności i umożliwienia podjęcia działań zapobiegawczych.


Dane techniczne Pobierz PDF Maksymalna szerokość robocza: 1300 mm
 Prędkość recyprokatora regulowana:  od 0 do 120 m/min
 Objętość powietrza wlotowego do kabiny natryskującej:  9.000 m3/h
 Objętość powietrza usuwanego:  9.000 m3/h
 Moc wentylatora zasilania pomieszczenia natryskiwania:  2 x 0,37 kW
 Moc wentylatora usuwającego powietrze z kabiny:  5,5 kW
 Moc silnika przenośnika:  0,75 kW
 Łączna zainstalowana moc elektryczna:  10,2 kW
 Podstawowe zużycie sprężonego powietrza: (doliczyć zużycie pompy produktu i pistoletów)  100 nl/min
 Wymiary gabarytowe maszyny:  4650 x 3700 mm
 Wysokość urządzenia:  2900 mm
 Regulowana wysokość stołu roboczego:  900 +/- 30 mm
 Podstawowe kolory:  konstrukcja szara - RAL 7035