Maszyny

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

MINI – automat lakierniczy


Automat lakierniczy marki Superfici to rozwiązanie kompaktowe typu PLUG and SPRAY. Zastosowana w nim technologia idealnie łączy automatykę natrysku z elastycznością zastosowania. Automatyczny natrysk umożliwia ciągłą pracę w połączeniu z powtarzalną jakością. Automat lakierniczy daje możliwość naniesienie materiału lakierniczego na powierzchnie płaskie i frezowane oraz na krawędzie.

Prezentacja maszynyCharakterystyka maszyny

Kabina natryskowa

Pozwala  odprowadzić nadmiar rozpylonego lakieru przez system filtrów ze strefy natrysku równocześnie doprowadzając przefiltrowane powietrze z zewnątrz

System transportu materiału

Idealny dla małych partii produkcyjnych system –  przenośnik jest chroniony przez taśmę papierową, która pochłania nadmiar produktu i chroni przenośnik przed zabrudzeniem. Papier jest rozwijany automatycznie i przesuwa się wraz z malowanym elementem.Charakterystyka c.d.

Ramię natryskowe

Ramię natryskowe zainstalowane z wysoką precyzją na prowadnicy z bezszczotkowym silnikiem dla precyzyjnego i płynnego ruchu.

System szybkiego mocowania  dla ramienia natryskowego

Ramię natryskowe jest wyposażone w system szybkiego mocowania do płyty przytrzymującej pistolety.

Umożliwia to łatwą i szybką wymianę całej płyty z pistoletami o innych ustawieniach.

Oprogramowanie sterujące i detekcja przedmiotu lakierowanego na wejściu

Bardzo elastyczne i łatwe w użyciu oprogramowanie w połączeniu z automatycznym odczytem szerokości roboczej  pozwala kontrolować otwieranie i zamykanie pistoletów natryskowych, zmniejszając w ten sposób zużycie lakieru. Parametry pracy są zapisywane w plikach co pozwala na ich powtórzenie w razie potrzeby.

Speedy Cup

Istnieje możliwość zainstalowania małego pojemnika zasilającego pistolet niskociśnieniowy zamiast tradycyjnej pompy co umożliwia ograniczenie minimalnej  ilości materiału  lakierniczego nawet  do 2 kgDane technicznezużycie powietrza 8000 m3/h
prędkość przesuwu 1,3 m/min.
szerokość taśmy 1300 mm
moc 9 kW
zapotrzebowanie na powietrze 1800 Nl/min.