Maszyny

Italpresse Prasa P - prasa dla producentów drzwi - ITA
previous arrownext arrow
Slider

Prasa P – wydajna prasa dla producentów drzwi


Prasa typu P została zaprojektowana dla klientów wymagających wydajnej pracy przy jednoczesnym komforcie pracy dla operatora. Rozwiązanie umożliwia łatwą kompozycję skrzydeł drzwi lub płyt dekoracyjnych przy minimalnym wysiłku ze strony pracownika obsługującego. Rozwiązanie zostało zaprojektowane dla maksymalnej ergonomii stanowiska pracy. W jednym miejscu następuje kompozycja jednego lub większej ilości elementów, jakie mają zostać prasowane. W przeciwieństwie do rozwiązań klasycznych pras wielopółkowych nie ma konieczności ręcznego podnoszenia elementów i załadunku do prasy czy składowania materiałów na dodatkowych stołach do kompozycji. Ograniczona ręczna manipulacja materiałem przekłada się również na zwiększenie bezpieczeństwa pracy (stanowisko pracy jest oddalone od części ruchomych prasy) jak również ogranicza możliwość uszkodzenia materiału na skutek wypadków w czasie ręcznego załadunku. Elementy rozgrzane po prasowaniu są w sposób automatyczny rozładowywane i przy użyciu ręcznego manipulatora podciśnieniowego odkładane na paletę. Manipulator wyposażony jest w system odciążenia wagi elementu oraz jego zastosowanie pozwala na uniknięcie bezpośredniego kontaktu element/operator. System pracy przelotowej umożliwia minimalizację czasu „martwego” związanego z czasem kompozycji/prasowania i rozładunku.

Prasa typu P przeznaczona jest dla producentów drzwi. Konstrukcja przeznaczona do pracy ciągłej w wymagających warunkach produkcyjnych. Maszyna zbudowana jest w oparciu o strukturę pierścienia wyciętego z jednego arkusza stali. Konstrukcja jest całkowicie odporna na deformacje i odkształcenia w ciągu wieloletniej pracy. W prasie zastosowano stalowe monolityczne półki do zagwarantowania idealnej powierzchni i równoległości. Dolna półka na stałej wysokości, górna półka ruchoma.

Prasa jest komponowana z systemem automatycznego załadunku i rozładunku elementów tworząc w pełni automatyczną linie produkcyjną.

Dostępne jest kilka typowych rozmiarów prasy:

  • od 2500×1400 do 1900×3300.
  • Naciski: 160 – 300 ton

Jedna wnęka robocza. Możliwość prasowania dwóch skrzydeł podczas zamknięcia prasy.

Prezentacja maszynyDane techniczne Pobierz PDF

FreshMail.pl