Maszyny

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TF – stolikowa czopiarka obwiedniowa


Czopiarka obwiedniowa z 2 stołami obróbczymi i cyklem czopowania sterowanym z CNC.
TF NC znacznie skraca czas regulacji maszyny oraz zapewnienia wykonywanie idealnych czopów. Łatwe programowanie za pomocą systemu MAKRO, czopów zaokrąglone i kwadratowych, z dowolnym nachyleniem.

Od 2011 roku czopiarka stolikowa TF posiada całkowicie nową, wzmocnioną konstrukcję. Maszyna służy do wykonywania czopów poziomych, pionowych, zaokrąglonych lub z fazką na łączach prostych lub o kształcie krzywoliniowym. Głowica obróbcza pracuje naprzemiennie: nieruchome stoliki sztywno trzymające element nie tylko gwarantują brak wibracji, ale umożliwiają  operatorowi zmianę elementu na jednym stoliku podczas gdy na na drugim wykonywany jest czop. Takie rozwiązanie znacząco wpływa na jakość wykonania oraz na wydajność produkcji.

Korpus maszyny został wykonany ze stali o dużej grubości. 2 stałe stoliki robocze wykonane są z odlewu żeliwnego, a każdy z nich posiada niezależną regulację. Cykl czopowania odbywa się całkowicie mechanicznie, z gwarancją niezawodności ruchu w czasie. Operator ma możliwość zmiany prędkości wykonywania cyklu w sposób umożliwiający stały wybór najodpowiedniejszej prędkości w zależności od elementów, czopów i obrabianego materiału. Regulacja grubości i szerokości czopa jest błyskawiczna i posiada odzwierciedlenie na wyświetlaczu wymiaru. Cykl roboczy sterowany przez kartę elektroniczną PLC, która wykonuje auto diagnozowanie wszystkich komponentów elektrycznych i gwarantuje natychmiastowe wykrycie ewentualnej awarii. Przy elementach drewnianych szczególnie trudnych do wykonania stosuje się program obróbki czopa z cyklem przeciwwyważeniowym.

 

 

 

Prezentacja maszynyDane technicznemax. wymiar czopa/max. grubość czopa 100+2r/30/50 mm
regulacja stolików (pionowa) 100 mm
regulacja stolików (poprzeczna) 50 mm
wychylenie czołowe +5 / -20°
wychylenie promieniowe 0° / +15°
prowadnice wspierające element 0° / +45°
silnik wrzeciona 3,7 kW
silnik ruchu obrotowego wrzeciona 0,4 kW