Drukarka, która otwiera nowe horyzonty

W trakcie poznańskiej wystawy stoisko firmy ITA było licznie odwiedzane przez klientów. Zaprezentowane maszyny spełniały po­trzeby różnych grup przedsiębiorców odznaczały się innowacyjnościq technologiczną. Producenci mebli, okien i podłóg mieli okazję,: z bliska poznać włoskie technologie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyla siędrukarka GhelcoValjet 1600 H20 . Nowe podejście do produkcji – Bardzo promowanym przez nas rozwiązaniem jest drukarka włoskiej firmy Ghelco. Urządzenie skierowane jest dla meblarzy […]

W trakcie poznańskiej wystawy stoisko firmy ITA było licznie odwiedzane przez klientów. Zaprezentowane maszyny spełniały po­trzeby różnych grup przedsiębiorców odznaczały się innowacyjnościq technologiczną. Producenci mebli, okien i podłóg mieli okazję,: z bliska poznać włoskie technologie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyla siędrukarka GhelcoValjet 1600 H20 .

Nowe podejście do produkcji

– Bardzo promowanym przez nas rozwiązaniem jest drukarka włoskiej firmy Ghelco. Urządzenie skierowane jest dla meblarzy i stolarzy, którzy chcą nanosić różnorodne grafiki na różne powierzchnie. Nadruk można nanosić zarówno na fronty meblowe, podłogi, inne drewniane elementy dekoracyjne – mówi Łukasz Mierkiewicz z firmy ITA.

Druga generacja

Powstała na bazie doświadczeń z pierwszej generacji Valjet, maszyna 1600 H2O występuje na rynku jako wszechstronne i niezawodne urządzenie do zarządzania najbardziej nowoczesnymi cyfrowymi aplikacjami w dziedzinie druku i dekorowania. Ta maszyna może wykonywać większość projektów cyfrowego dekorowania dzięki 6 głowiczkom przeznaczonym do drukowania czterobarwnego, białego i przezroczystego do wysokiej rozdzielczości druku. Maszyna może obrabiać elementy o grubości do 100 mm i długości do 6000 mm dla materiałów w postaci płyt (do 30.000 mm dla materiałów zwijanych). Urządzenie wykona nadruk nawet na powierzchni o grubości 3 milimetrów.

Druk wspaniały i wytrzymały

– Wskaźnik wytrzymałości na ścieranie jest na dosyć wysokim poziomie, a dodatkowo te powierzchnie można zaimpregnować i jeszcze bardziej przedłużyć ich żywotność. W każdym użyciu stosuje się te same tusze. Jedyna różnica polegać będzie na dodatkowym wykończeniu np. lakierem powierzchni, które mają być mocno użytkowane, narażone na ścieranie lub częste czyszczenie środkami czystości. Technologia ta z powodzeniem stosowana jest u dużego włoskiego producenta podłóg – informuje Łukasz Mierkiewicz.

Bez zbędnych operacji

– Kolor powierzchni płyty, jaką zamierzamy zadrukować nie ma znaczenia dla ostatecznego wydruku. Nie wymagane jest również wykonywanie żadnych prac przygotowawczych na płycie przed rozpoczęciem nadruku. Redukcja etapów procesu obróbki wydruku w związku z brakiem konieczności używania primera umożliwia znaczne skrócenie czasu, a w związku z tym kosztów. Nadruk na pycie jest gotowy do użytku zaraz po zakończeniu pracy drukarki. Jedynie w przypadku szkła, konieczne jest poddanie go obróbce cieplnej, np. w piekarniku, co zabezpieczy grafikę – informuje Łukasz Mierkiewicz.

Niezwykła jakość

Jednym z fundamentalnych czynników najwyższej jakości drukowania – oprócz rozdzielczości na poziomie 1440 dpi – jest pakiet atramentów nowej generacji, zaprojektowany specjalnie dla Valjet i jej głównych zastosowań. Siła chromatyczna kolorów Valjet pozostaje niezmieniona w czasie i kolory zachowują swój naturalny wygląd, efekt zauważalny szczególnie na szkle, ceramice i metalach. Zastosowane farby są nietoksyczne i odporne na promieniowanie UV.

Nie tylko płyta

Drukarka pozwala na pokrywanie farbami przedmiotów ze szkła, drewna, parkietu, ceramiki, skóry, eko-skóry, metali szlachetnych, ABS, poliwęglanu, forex, pleksiglasu, stali, aluminium, metali żelaznych, kamienia, kartonu, metalowych siatek, itp.

Możliwa transparentność i gradient

– Dużą zaletą i innowacyjnością drukarki jest stosowanie białego koloru – nie tylko jego nadruk, ale również regulowanie poziomu transparentności, co jest szczególnie przydatne i efektowne podczas nadruku na szkle. Użytkownik decyduje o poziomie krycia kolorem białym w zakresie od 2-100%, co daje nieograniczone możliwości kreacji nowych wzorów. Unikalność tego rozwiązania przejawia się także w tym, że do tej pory tego typu transparentność w nadruku można było uzyskać wyłącznie drogą chemicznej modyfikacji, co pozwalało na wykonanie najwyżej 3-4 stopni transparentności. Drukarka pozwala także na wydruk gradientu i płynnych przejść kolorystycznych – wyjaśnia Łukasz Mierkiewicz.

Wygoda i prostota użytkowania

– Do wykonywania nadruków nie jest potrzebne specjalne studio graficzne. Do wielu wydruków wystarczy zwykłe zdjęcie w formacie .jpg wykonane dobrym telefonem komórkowym. Nie trzeba wygórowanej rozdzielczości ani studia graficznego. Zastosowany program pozwala na swobodne i proste przygotowanie zdjęcia do wydruku – mówi Łukasz Mierkiewicz.

Pomysłowość kluczem do sukcesu

drukarka Ghelco firma ITA

 

 

– Dla promowania naszego rozwiązania bardzo chętnie przedstawiamy działające maszyny u dotychczasowych klientów nowym odbiorcom. My, jako sprzedawcy możemy wychwalać nasze rozwiązania, ale tak naprawdę najbardziej liczy się opinia przedsiębiorców, którzy na tych maszynach pracują i dzięki nim zarabiają. Często nasi odbiorcy wykonują na tej maszynie nadruki np. w celu wytworzenia fantazyjnych paneli pomiędzy dwa rzędy szafek kuchennych. Barierą w tym przypadku jest tylko wyobraźnia użytkownika drukarki. Jest to maszyna, która zdecydowanie sprawdzi się w jednostkowej produkcji, w studiach meblowych, u architektów oraz wszystkich producentów, którzy mają wyobraźnię i chcą realizować indywidualne projekty. Kolejnym z aspektów tej maszyny jest zamiana bardzo taniego materiału na taki, który wygląda niesamowicie i unikatowo. Dzięki drukarce możemy zmieniać oblicze najtańszych płyt, takich jak OSB i czynić z nich nietypowe i atrakcyjne elementy mebli lub wyposażenia wnętrz – opowiada Łukasz Mierkiewicz.

Solidna konstrukcja

Konstrukcja maszyny 1600 H2O jest masywna. Wykonana została ze stali nierdzewnej pomalowanej farbą epoksydową, aby zapewnić maksymalną szczelność czynników mechanicznych. Dzięki zastosowaniu poziomego łoża z obracanymi kulkami i ogumowanego przenośnika rolkowego na wyjściu materiału możliwe jest stosowanie elementów wielkowymiarowych. Maszyna pozwala na dekorowanie płyt o dużych wymiarach i długości ponad 6000 mm. System cyfrowego drukowania atramentowego z ruchomym stołem poziomym cechuje optymalna wielkość konstrukcyjna do załadunku również ciężkich materiałów – jeden operator można łatwo przesuwać materiały o wadze do 200 kg.

 

opracowanie Alicja Bagnucka

Kurier Drzewny

Translate »