Sześć agregatów, ściśle dobranych do wymaganej produkcji mebli francuskiej Grupy Fournier Habitat.
Jedną z ubiegłorocznych inwestycji francuskiej grupy meblarskiej Fournier Habitat, wiodącego producenta mebli kuchennych, łazienkowych i magazynowych w Europie, która zainwestowała w 2016 r. w rozwój produkcji 21 mln euro, był zakup szlifierki EMC, wyposażonej w sześć agregatów. – Takiej maszyny nie ma jeszcze żadna firma meblarska w Polsce – mówi Michał Warzec, specjalista w firmie ITA, będącej jedynym przedstawicielem EMC w Polsce. – Szlifierka zakupiona przez Francuzów została przez włoskiego producenta wyposażona w sześć agregatów, ściśle dobranych na podstawie wymaganej produkcji oraz testów przeprowadzonych wspólnie z klientem.
Podkreślam to, bo konfiguracja przez włoskiego producenta to prawdziwy ewenement w tej klasie szlifierek, praktycznie nieobecny u naszych rodzimych producentów mebli. Szlifierka ta składa się z dwóch modułów. Pierwszy moduł wykonuje podwójne szlifowanie krzyżowe elementów za pomocą taśm poprzecznych o długości 7 metrów oraz wzdłużnej 3,2 metra. Każdy zespół wyposażony jest oczywiście w elektroniczny trzewik o szerokości 18 mm i sekcję z technologią APC. Drugi moduł wyposażony został w zespół trzech szczotek, pracujących pod kątem. Maszyna posiada również przedłużany stół próżniowy do załadunku elementów, co było jednym ze specyficznych wymagań klienta. Rozwiązanie dopełnia centralny komputer sterowniczy z dużym ekranem, który kontroluje wszystkie parametry pracy maszyny. Szlifierka zakupiona przez Fournier Habitat przeznaczona jest dla dużych firm produkcyjnych, gdzie kluczowa jest wysoka wydajność i precyzja szlifowania. W zależności od konfiguracji umożliwia ona szlifowanie lakierów podkładowych oraz nawierzchniowych. Może być również używana jako szlifierka do przygotowania elementów w linii polerskiej, dla uzyskania pełnego „wysokie-go połysku”.
– Zakład produkcyjny Grupy Fournier Habitat używa maszyny EMC do szlifowania podkładu lakieru poliestrowego, a także do szlifowania elementów po malowaniu wierzchnią warstwą poliuretanu – mówi Michał Warzec. – Następnie są one wykańczane na wysoki połysk. Maszyna szlifu-je taśmami do gradacji papieru 1500-1800. Po zmianie papierów używana jest także do szlifowania elementów fornirowanych, przed malowaniem.
Szlifierki EMC na rynku polskim są sprzedawane przez firmę ITA z miejscowości Krze Duże.
źródło: Gazeta Meblarstwo