4WIN Masterwood – centrum CNC do produkcji okien

4WIN to specjalistyczne centrum obróbcze przeznaczone dla producentów stolarki otworowej. Maszyna ta jest dedykowana dla producentów okien drewnianych. Opcjonalnie może być używana do produkcji drzwi. Konkurencyjna cena oraz duże możliwości robocze w połączeniu z wydajnością rzędu 12 okien dwuskrzydłowych w ciągu zmiany, zostały docenione przez wielu klientów w europie zachodniej.

Maszyna 4WIN posiada unikalny, opatentowany system automatycznych stołów roboczych i mocowania elementów co umożliwia wykonanie „na gotowo” od jednego zamocowania. Element nie jest przemieszczany ani nie zmienia pozycji dzięki czemu wykonanie następuje z najlepszą jakością jaka jest dostępna na rynku. Umożliwia dwustronne profilowanie elementów nawet o niewielkiej podstawie. Dla producentów oczekujących wszechstronności istnieje możliwość doposażenia maszyny stolarskiej 4WIN w dodatkowy stół roboczy do wykonywania okien łukowych lub drzwi.

Maszyna w standardzie posiada zainstalowane oprogramowanie MasterWindow Profesional umożliwiające zaprojektowanie i wykonanie dowolnego typu okna bez konieczności stosowania programów pośredniczących firmy trzecich. Oprogramowanie MasterWindow jest opracowane i rozwijane przez Masterwood. W rezultacie klient posiada pełne wsparcie techniczne dotyczące projektowania i fazy wdrożenia do produkcji. Istnieje możliwość sterowania maszyny za pomocą programów firm zewnętrznych, przy użyciu dodatkowego postprocesora.

CNC posiada elektrowrzeciono główne o mocy 17kW, chłodzone cieczą. Maszyna jest wyposażona w magazynki narzędzi o łącznej pojemności do 50 narzędzi. Średnica głowic to 250 mm, co pozwala na produkcję okien zarówno 'na kołki’ jak również 'czopy’.

 

 

Opcjonalnie istnieje możliwość wyposażenia 4WIN w automatyczny magazyn załadunkowo-rozładunkowy. Zastosowanie magazynu elementów zmniejsza wydajność produkcyjną maszyny, ale pozwala na mniejsze zaangażowanie operatora.

 

 


Michał Warzec

    Tel.:+48 601 657 842


    * pole obowiązkowe


    Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

    Translate »