LINER PADE – piła taśmowa z automatycznym wózkiem do obłogów

Maszyna została zaprojektowana do produkcji lameli z drewna litego zarówno małych jak i bardzo dużych rozmiarach. Konstrukcja maszyny jest bardzo prosta i funkcjonalna. Maszyna znajduje zastosowanie w zakładach produkujących parkiet, instrumenty muzyczne, drzwi, okna, stoły, schody oraz wszędzie gdzie bardzo istotne jest maksymalne wykorzystanie i oszczędność drewna.

Maszyna stanowi połączenie pomiędzy bardzo silną piłą taśmową i zespołem automatycznego wózka na jakim jest mocowany materiał. Mocowanie następuje pod ciśnieniowo do specjalnych ssaw, do obróbki materiału tylko jedna strona musi zostać przygotowana na wyrówniarce.

Wózek jest wyposażony w aluminiowe płyty z wydzielonymi sektorami odciągu lub z kilkoma przyssawkami podciśnieniowymi, które są w łatwy sposób zmieniane pozycjami w zależności od wielkości materiału ciętego. W wypadku gdy materiał do cięcia nie posiada żadnej strony równej istnieje możliwość zastosowania zacisków pneumatycznych – na żądanie klienta.

Maszyna może ciąć zarówno mokre (do 25° wilgotności) jak i suche drewno. Używamy pił z węglikami i gwarantujących minimalny odpad materiału (1.3 mm) przy zachowaniu doskonałej jakości ciętej powierzchni oraz szybkości pracy.

Szybka i łatwa regulacja do różnych operacji cięcia, nie są potrzebne żadne inne urządzenia.

Jest możliwe ustawienie powtarzalnych cykli pracy lub praca zmienna:

 • Powtarzalne cykle: grubość ciętego materiału jest znana, decydujemy jak wiele cięć maszyna może wykonać i jak wiele lameli ma zostać wyprodukowane z materiału.
 • Zmienne cykle: materiał ma zmienne grubości, wózek będzie zmieniał pozycję w osi “Y” przy kolejnych cięciach aż do osiągnięcia pozycji zaprogramowanej, po jej osiągnięciu nastąpi odblokowanie materiału z wózka.

Maszyna jest dostępna z systemem automatycznego załadunku: jeden operator może obsługiwać jedną lub więcej maszyn w tym samym czasie.


Sławomir Belicki

  Tel.:+48 601 250 704


  * pole obowiązkowe


  Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

  Dane techniczne

  Translate »