Maszyny

Slider

Sigma 2T – wiertarka przelotowa wysokiej wydajności


Wiertarka typu Sigma 2T przeznaczona jest zakładów produkcyjnych oczekujących wysokiej wydajności – cykl wiercenia to szacunkowo 5-6 sekund na element (wydajność ok 10-12 elementów/minutę).

Maszyna jest wyposażona w dwa poziome agregaty po 21 wierteł (lewy stały, prawy regulowany) oraz może być wyposażona w pionowe dolne zespoły wiertarskie z głowicami obracanymi na 9 lub 11 wrzecion (system 32mm). Istnieje możliwość zamawiania głowic specjalnych dostosowanych pod wymagania klienta.

Każdy dolny pionowy zespół wiertarski, wyposażony jest w 2 silniki 1,5 KM (kW 1,1) przesuwne na łożyskach pryzmatycznych i przygotowane do zestawienia z głowicami obrotowymi. Poprzeczny ruch silników i obrót głowic jest blokowany pneumatycznie przez przełącznik zamontowany z przodu zespołu. Pozycjonowanie agregatów na długości za pomocą systemu z odczytem cyfrowym za pomocą taśmy magnetycznej. Regulacja wzdłużna zespołu wiertarskiego jest bardzo prosta i odbywa się poprzez zwolnienie docisku i przesunięcie na ślizgu. Standardowo każdy agregat wyposażony jest w hamulec hydrauliczny aby poprawić jakość wiercenia.

Dolne głowice można zsunąć na 32 mm, tak aby zachować ciągłość wiercenia. Możliwe wykonanie wierceń pod połączenia śrubowe, kołki lub mimośrody.

Maszyna przystosowana do pracy przelotowej, możliwość zastosowania automatycznego podajnika i odbiornika elementów lub prostego podajnika wąskich elementów (np. czoła szuflad).

Minimalny wymiar elementu z automatycznego podajnika listew 240 x 40, maksymalny 2000×200.

Minimalny wymiar elementu 240 x 70, maksymalny wymiar 2500×700.

Prezentacja maszyny

Vitap Sigma 28 2T
{"popup_fix":"false"}


Dane techniczne Pobierz PDF obroty wrzecion  2800 obr./min.
 prędkość przesuwu  57 m/min.
 ilość głowic zespołów wiertarskich  max 8 szt.
 rozstaw wrzecion wiertarskich  32 mm
 waga  1700 kg

FreshMail.pl