Titanium – cnc do okien czopująco-profilujące

TITANIUM jest wynikiem trzydziestoletniego doświadczenia SAOMAD w produkcji centrów obróbczych i linii do produkcji okien drewnianych. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii najnowszej generacji i systemu blokowania, który umożliwia automatyczne obliczanie wymiarów obrabianych elementów, to centrum obróbcze jest w stanie skrócić czas pracy, zapewniając wysoką wydajność. Duża wszechstronność wrzecion czopujących i profilujących z szybkozłączami, niezwykła łatwość obróbki, całkowite zabudowanie maszyny dla obniżenia poziomu hałasu i zapewnienia bezpieczeństwa lokują TITANIUM na pozycji lidera w branży.

Saomad Titanium cnc do okien czopująco-profilujące - ITASaomad Titanium cnc do okien czopująco-profilujące - ITA

CYKLE OBRÓBKI

• OBRÓBKA POJEDYNCZEGO ELEMENTU
Profilowanie pojedynczego elementu przytrzymywanego przez pneumatyczną prowadnicę kontrującą, z możliwością obróbki za pomocą wszystkich 3 wrzecion jednocześnie, dla wykonywania przeróżnych profili przy użyciu metody „Splitting”. W końcowej części maszyny można umieścić pochylnię dla powrotu elementów do operatora.
• PROFILOWANIE
Możliwość profilowania skrzydeł za pomocą 3 wrzecion jednocześnie. Pierwsze kręci się prawo i lewo, drugie wykonuje profilowanie, trzecie wrzeciono do obróbki pod okucia może wchodzić programowo od żądanej strony.
• FORMATOWANIE
Centrum TITANIUM wykonuje formatowanie skrzydeł przy użyciu wózka, który pozwala utrzymać prostopadle skrzydło o szerokości max. 600 mm. Ponadto jest wyposażone w wygodny regulowany suport boczny dla podtrzymywania skrzydeł o dużych wymiarach.

• Oprogramowanie zainstalowane na komputerze PC z systemem operacyjnym Windows XP jest natychmiastowe i pozwala na pracę na zamówienie lub seryjną ze sterowaniem z programu. Przesyłania danych odbywa się za pośrednictwem połączenia Ethernet i wyjść USB.
• Piła z pneumatycznym ruchem pionowym Wrzeciono czopujące przesuwane pionowo elektroniczne
• Urządzenie przeciwwyrwaniowe Jolly z szybką zmianą
• Dwa punkty blokowaniem elementu: jeden blisko frezów czopujących i drugi w osi symetrii elementu
• Koła z pneumatyczną regulacją docisku. Dmuchawy do czyszczenia stołu i koła ze zmniejszonym rozstawem
• Pneumatyczna prowadnica kontrująca zapewnia maksymalną szybkość przejścia z jednej szerokości do innej
• Profilarka z 2 wrzecionami i jedno wrzeciono z 2 pozycjami do obróbki pod okucia Zespół promieniowy i Zespół odzyskiwania listewki przyszybowej są oddzielne

ZESPÓŁ CZOPUJĄCY Z PANTOGRAFEM

Rozwiązania TITANIUM + pantograf umożliwia wykonywania obróbki czopowania i wiercenia w jednym cyklu pracy. Osie są sterowane elektronicznie w kierunku pionowym i poziomym, napędzane za pomocą silników bezszczotkowych. Elektrowrzeciono o mocy 7,5 kW z szybkozłączem HSKB100. Oś C pozycjonowania z obrotem kątowym o 360°, dla agregatów typu głowiczki lub przekładnie kątowe. Interpolacja liniowa i kołowa na wszystkich osiach pantografu.

OBRÓBKI POD OKUCIA

Niektóre rodzaje okuć, które mogą być wstawiane dzięki cyklom obróbki lub makrom pantografu już zawartym w programie maszyny. Programy generowane przez inne oprogramowanie mogą być przesyłane za pośrednictwem sieci Ethernet lub portów USB w sposób łatwy i szybki.

 


Andrzej Głuchowski

  Tel.:+48 601 260 319


  * pole obowiązkowe


  Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

  NOWE MOŻLIWOŚCI

  TITANIUM umożliwia obróbkę 2 elementów równocześnie. System interpolacji osi pozwala na wykonywanie czopów pochylonych +/-60° i utrzymywanie elementu zawsze ustawionego prostopadle do maszyny. Urządzenie do blokowania elementów posiada półautomatyczny system obracania, który pozwala operatorowi na wyeliminowanie ręcznego pozycjonowania elementów dla wykonania obróbki drugiego czopa. Wózek z dwoma prowadnicami do podtrzymywania chwytaka w celu uzyskania większej stabilności.

  SYSTEM WYMIANY NARZĘDZI

  Od roku 2015 maszyna jest wyposażana w system mocowania HSKB100 wraz z przeprojektowanym układem wrzecion dla zagwarantowania wysokiej sztywności konstrukcji oraz braku wibracji narzędzia w czasie pracy. Nowe rozwiązanie umożliwia pracę z pełną prędkością posuwu oraz wykonywanie frezowania dla narzędzia o maksymalnej średnicy roboczej 320 mm dla całego zakresu roboczego narzędzia. System HSKB100, który pozwala jednocześnie na bardzo szybką wymianę całego pakietu narzędzi o długości 320 mm. Możliwość korzystania z nieograniczonej ilości narzędzi.

  Dane techniczne

  długość min-max elementu 250-2800 mm
  szerokość min-max elementu 40-200 mm
  automatyczne pochylenie +/- 60°
  zespół piły tarczowej – Ø piły tarczowej 400 mm
  zespół piły tarczowej – wysokość cięcia 120 mm
  zespół piły tarczowej – przemieszczanie pionowe pneumatyczne
  wrzeciono czopujące – Ø wrzeciona czopującego 50 mm
  wrzeciono czopujące – długość wrzeciona 320 mm
   wrzeciono czopujące – pozycjonowanie  pionowe elektroniczne
   wrzeciona profilujące – Ø wrzeciona  50 mm
   wrzeciona profilujące – długość wrzeciona  320 mm
   wrzeciona profilujące – pozycjonowanie  pionowe elektroniczne
   zespół kanału pod okucia – Ø wrzeciona  40 mm
   zespół kanału pod okucia – długość wrzeciona  170 mm
   zespół kanału pod okucia – pozycje pionowe  2
  zespół odzyskiwania listewki – Ø wrzeciona  30 mm
   zespół odzyskiwania listewki – Ø piły  200 mm
   zespół promieniowy – Ø wrzeciona  30 mm
   zespół promieniowy – Ø maksymalna narzędzia  180 mm
   pantograf – magazyn  na 12 pozycji narzędzi
   pantograf – elektrowrzeciono  z szybkozłączem HSK
   pantograf – moc silnika  8 kW
   pantograf – prędkość obrotowa  900 – 18000 obr/min
   pantograf – obrót osi C  360°
  Translate »