Maszyny do obróbki drewna

Tokarka do drewna nero
Tokarka do drewna nero2
Tokarka do drewna nero3
Tokarka do drewna nero4
Tokarka do drewna nero5
Tokarka do drewna nero6
Tokarka do drewna nero7
Tokarka do drewna nero8
previous arrow
next arrow
Tokarka do drewna nero
Tokarka do drewna nero2
Tokarka do drewna nero3
Tokarka do drewna nero4
Tokarka do drewna nero5
Tokarka do drewna nero6
Tokarka do drewna nero7
Tokarka do drewna nero8
previous arrow
next arrow

Tokarka do drewna Schnitzer Nero


Tokarko-frezarka mod. Nero

Maszyna 4 osiowa oraz 4 zespołami roboczymi

 

 

Centrum tokarskie tureckiego producenta Schnitzer to niezwykle wydajna i sprawna obrabiarka przeznaczona do obróbki skrawaniem.  Przeznaczona jest do produkcji elementów typu: nogi meblowe, nogi stołów lub krzeseł, tralki do schodów. Maszyna posiada solidny korpus oraz wysokiej klasy pulpit sterujący marki Siemens. Urządzenie zostało wyposażone w automatyczny podajnik, silnik frezujący, nóż tokarski, głowicę CNC z magazynem narzędzi na 5 stanowisk, głowicę szlifującą oraz funkcję automatycznego centrowania elementu. 4-osiowe centrum tokarskie do drewna zostało wyposażone również w jeden serwosilnik osi X o mocy 1.5 kW, jeden osi Z o mocy 1 kW, jeden osi Y – 0.75 kW oraz jeden do osi A o mocy 5 kW. Wszystkie silniki są produkcji Siemens.  Urządzenie posiada również automatyczne smarowanie.

 

Centrum do drewna NERO wyposażone jest w automatyczny system chłodzenia za pomocą powietrza, dzięki czemu silniki nie ulegają przegrzaniu i nie ma potrzeby zatrzymywania produkcji. Maszyna jest przeznaczona do pracy ciągłej 24 h/dobę. Oś A wyposażona jest w układ z blokadą obrotu. W chwili gdy materiał zostanie ustawiony w połozebniu roboczym maszyna wykonuje blokowanie aby element nie ulegał wibracjom w trakcie modelowania.

 

Dodatkowe oprogramowanie PEGASUS CAD/CAM umożliwia: zaprojektowanie elementów do obróbki w biurze, ich symulację a następnie wygenerowanie programu w formie G-kodu uruchamianego na maszynie.

 

Korpus maszyny jest wykonany w formie żeliwnych odlewów dla wyeliminowania wibracji w trakcie pracy oraz dla zachowania idealnej sztywności. Maszyna posiada ciężki i wytrzymały korpus i działa w oparciu o enkodery absolutne, dzięki którym nie są wymagane dodatkowe czujniki, unika się ewentualnych kolizji i nie jest potrzebne ‘zerowanie’ maszyny przy każdorazowym uruchamianiu.

 

 

 

 

Prezentacja maszynyOpcja

  • Automatyczny załadunek elementów 
  • Oprogramowanie Pegasus Rotary & Lathe Wood 4 Axis wraz z postprocesorem:  (zawiera symulacje obróbki, antykolizyjność z materiałem)


Dane techniczneJednostka sterująca Siemens
Max przekrój elementu:  160 X 160 mm
Max długość elementu:  1200 mm
Prędkość osi po długości: do 65 m/min
Prędkość osi noża:  do 30 m/min
Prędkość osi Y:  30 m/min
Moc robocza:  22 Kw