Tokarka do drewna Schnitzer Nero

Tokarko-frezarka mod. Nero

Maszyna 4 osiowa oraz 4 zespołami roboczymi

 

 

Centrum tokarskie tureckiego producenta Schnitzer to niezwykle wydajna i sprawna obrabiarka przeznaczona do obróbki skrawaniem.  Przeznaczona jest do produkcji elementów typu: nogi meblowe, nogi stołów lub krzeseł, tralki do schodów. Maszyna posiada solidny korpus oraz wysokiej klasy pulpit sterujący marki Siemens. Urządzenie zostało wyposażone w automatyczny podajnik, silnik frezujący, nóż tokarski, głowicę CNC z magazynem narzędzi na 5 stanowisk, głowicę szlifującą oraz funkcję automatycznego centrowania elementu. 4-osiowe centrum tokarskie do drewna zostało wyposażone również w jeden serwosilnik osi X o mocy 1.5 kW, jeden osi Z o mocy 1 kW, jeden osi Y – 0.75 kW oraz jeden do osi A o mocy 5 kW. Wszystkie silniki są produkcji Siemens.  Urządzenie posiada również automatyczne smarowanie.

 

Centrum do drewna NERO wyposażone jest w automatyczny system chłodzenia za pomocą powietrza, dzięki czemu silniki nie ulegają przegrzaniu i nie ma potrzeby zatrzymywania produkcji. Maszyna jest przeznaczona do pracy ciągłej 24 h/dobę. Oś A wyposażona jest w układ z blokadą obrotu. W chwili gdy materiał zostanie ustawiony w połozebniu roboczym maszyna wykonuje blokowanie aby element nie ulegał wibracjom w trakcie modelowania.

 

Dodatkowe oprogramowanie PEGASUS CAD/CAM umożliwia: zaprojektowanie elementów do obróbki w biurze, ich symulację a następnie wygenerowanie programu w formie G-kodu uruchamianego na maszynie.

 

Korpus maszyny jest wykonany w formie żeliwnych odlewów dla wyeliminowania wibracji w trakcie pracy oraz dla zachowania idealnej sztywności. Maszyna posiada ciężki i wytrzymały korpus i działa w oparciu o enkodery absolutne, dzięki którym nie są wymagane dodatkowe czujniki, unika się ewentualnych kolizji i nie jest potrzebne ‘zerowanie’ maszyny przy każdorazowym uruchamianiu.

 

 

 

 


Karol Świątkowski

  Tel.:+48 605 350 074


  * pole obowiązkowe


  Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

  Opcja

  • Automatyczny załadunek elementów 
  • Oprogramowanie Pegasus Rotary & Lathe Wood 4 Axis wraz z postprocesorem:  (zawiera symulacje obróbki, antykolizyjność z materiałem)

  Dane techniczne

  Jednostka sterująca Siemens
  Max przekrój elementu:  160 X 160 mm
  Max długość elementu:  1200 mm
  Prędkość osi po długości: do 65 m/min
  Prędkość osi noża:  do 30 m/min
  Prędkość osi Y:  30 m/min
  Moc robocza:  22 Kw
  Translate »