Valjet 1600 H2O – cyfrowy naduk

Nowością w ofercie firmy ITA jest maszyna włoskiego producenta Ghelco. Urządzenie to wykorzystywane jest do cyfrowego dekorowania grafiką na szerokiej gamie powierzchni, ale w szczególności wykorzystywane jest do dekorowania drewna. Model Valjet 1600, który został zaprezentowany podczas targów Drema w Poznaniu, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających stoisko. Urządzenie jest ekonomiczne w eksploatacji oraz może zostać wykorzystane do nakładania grafiki w produkcji mebli, drzwi wewnętrznych, jak i zewnętrznych,
podłóg i w wielu innych zastosowaniach.

Drukarka pozwala na pokrywanie farbami przedmiotów ze szkła, drewna, parkietu, ceramiki, skóry, eko-skóry, metali szlachetnych, ABS, poliwęglanu, forex, pleksiglasu, stali, aluminium, metali żelaznych, kamienia, kartonu, metalowych siatek, itp.

Powstała na bazie doświadczeń z pierwszej generacji Valjet, maszyna 1600 H2O występuje jako wszechstronne i niezawodne urządzenie do zarządzania najbardziej nowoczesnymi cyfrowymi aplikacjami w dziedzinie dekorowania. Ta maszyna może wykonywać większość projektów dzięki sześciu głowicom przeznaczonym do drukowania czterobarwnego, białego i przezroczystego. Konstrukcja maszyny 1600 H2O jest celowo zaprojektowana jako masywna: ze stali nierdzewnej pomalowanej farbą epoksydową, aby zapewnić maksymalną szczelność czynników mechanicznych. Można na nią ładować przedmioty o dużych wymiarach dzięki zastosowaniu poziomego łoża z obracanymi kulkami i przenośnika rolkowego na wyjściu materiału.

MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

W tym zastosowaniu dekorowanie Valjet może być wykorzystane do polepszenia, ukrycia lub złagodzenia warunków estetycznych materiału poprzez obróbkę z opcją przejrzystości dekoru, jeżeli chcemy uzyskać estetyczną integrację dekoru z materiałem, albo z opcją półkrycia, jeżeli trzeba zmniejszyć widoczność materiału. Dekorowanie może być wykonywane bezpośrednio na surowym materiale. Istnieje wiele materiałów, na których Valjet pracuje z maksymalną integracją farba – materiał: płyta wiórowa, sklejka,płyta klejona, OSB, uszlachetniana, MDF, fornirowana, lakierowana. Dla każdego z nich potwierdzamy te same opcje pracy, interwencje, dekory, jak te opisane dla drewna.

 

 

 


Krzysztof Belicki

  Tel.:+48 605 449 900


  * pole obowiązkowe


  Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

  Dekorowanie lub malowanie Valjet na drewnie charakteryzuje się trzema ważnymi czynnikami dla uzyskania produktu wysokiej jakości:

  silne wnikanie do włókien drewna dzięki wysokiemu rozdrobnieniu pigmentów stałych, z których składa się receptura farby Valjet,

  doskonała przezroczystość, dzięki której naturalna tekstura drewna i jego właściwości estetyczne są w pełni zachowane – dekorowanie Valjet nie przeważa nad estetyką materiału, ale doskonale
  integruje się fizycznie i wizualnie,

  jakość systemu Valjet i specjalna receptura farby zapewniają bardzo wysokie parametry definicyjne i chromatyczne

  KOLORY NA ZAMÓWIENIE

  Ze względu na bardzo wysoką zgodność z materiałami i jakością farby, systemy Valjet są używane przez profesjonalistów do wykonywania malowania cyfrowego zamiast malowania tradycyjnego.
  Ważną wartością dodaną w świecie parkietu jest możliwość wykonywania kolorów na zamówienie, bez konieczności produkowania w dużych ilościach. W malowaniu na zlecenie lub projektowym, możliwość
  zaoferowania zobaczenia podglądu wyniku końcowego jest szczególnie ważna dla klienta, ponieważ jeszcze przed wyprodukowaniem pozwala zobaczyć rezultat, który można osiągnąć, wprowadzając ewentualne poprawki dzięki możliwości wykonywania interwencji na pojedynczych elementach, bez jakichkolwiek strat materiału.

  Dane techniczne

  Rozdzielczość drukowania Od 360×360 do 720×1440 dpi
  Format drukowania Max 1600 mm
  Wymiary systemu 2400 x 2940 mm (z przenośnikiem rolkowym i stołem kulkowym 5400 x 2940 mm)
  Ciężar 900 kg
  Grubość podkładu Od 0 do 100 mm
  Ciężar ładowanego podkładu do drukowania Max 200 kg
  Regulacja grubości Automatyzacja (Panel sterowniczy Valjet)
  Ruchoma taśma Automatyzacja
  Rzędy wentylatorów z grzałkami Z PRZODU DO NAGRZEWANIA PODKŁADÓW Z TYŁU DO SUSZENIA ATRAMENTU
  Zasilanie AC 380 V, 50/60 Hz
  Pobór prądu Od 2,5 do 7,5 kW
  Atramenty Pigmentowe na bazie wody Ghelco technology
  Interfejs Ethernet TCP/IP i USB
   System suszenia farb  Za pomocą lampy podczerwieni zamontowanej na głowicy
   Software  SOFTWARE RIP : DEDYKOWANY DLA SYSTEMÓW VALJET
   PC z monitorem 19 cali  Oprogramowania preinstalowane
  Translate »