SUPER NOVA centrum obróbcze przeznaczone do frezowania płyt meblowych, drewnopochodnych, plastiku lub aluminium. Standardowa konfiguracja może być użyta do produkcji w technologii nesting oraz frezowania kształtowego. CNC posiada szybkie ruchy przestawcze (do 70 m/min) oraz mocną konstrukcję korpusu.
Przesuwy w osiach X i Y są  realizowane za pomocą listw zębatych, ruch w osi Z za pomocą śruby, kontrolowana przez serwonapędy. Maszyna jest wyposażona w układ centralnego smarowania w celu wydłużenia żywotności części mechanicznych oraz celem zmniejszenia kosztów eksploatacji. Każda maszyna wyposażona jest również w układ pomiaru długości roboczej narzędzia z funkcją rejestrowania zmierzonej wartości w systemie, dzięki czemu eliminowana jest możliwa pomyłka operatora. Sterowanie maszyny w oparciu o komputer z zainstalowanym Windowsem, posiada funkcje teleserwisu do zdalnego wsparcia posprzedażowego. Interfejs użytkownika został zaprojektowany przez AES aby był równocześnie łatwy w użyciu jak i czytelny, możliwa jest również symulacja cięcia.

SUPER NOVA jest wyposażana we włoskie elektrowrzeciona HSD HSK63F o mocy od 9kW do 14kW chłodzone powietrzem lub opcjonalnie cieczą. Osłona przeciwpyłowa wrzeciona jest sterowana w 6 poziomach opuszczenia i ustawiana w zależności od użytego narzędzia. Maszyna wyposażona jest w 8 lub 12 pozycyjny magazynek narzędziowy z możliwością obłożenia średnicami 120 mm i wagą narzędzia do 7 kg. Maszyna może pracować z agregatami 4 osi do wykonywania np. poziomych frezowań.

Dostępne są wersje maszyny w rozmiarach roboczych XY: 1300 x 2500, 1300 x 3600, 1600 x 3200, 1600 x 4000, 2100 x 2800, 2100 x 3200, 2100×3600, 2100 x 4200. Wysokość osi Z 300 mm.

Dla aplikacji związanych z produkcją mebli dostępna jest głowica wiertarska z 9 wiertłami pionowymi – układ 5X i 4Y.

Stół roboczy może być podzielony nawet na 20 stref próżniowych w zależności od wielkości maszyny i zapotrzebowania klienta. Maszyna współpracuje z pompami o wydajności 250 m3/h. Przy obróbce typowych płyt meblowych 2800×2100 mm z dwoma pompami. Dla klientów pracujących z materiałem przepuszczającym powietrze, maszyna może być wyposażona w 4 pompy próżniowe. Możliwe jest również zastosowanie systemu VaccumBoost dzięki któremu pompy pracują tylko na wybranym fragmencie stołu, gdzie następuje frezowanie.

Wyposażeniem opcjonalnym jest układ rozładunkowy spychacz, dzięki któremu po zakończeniu frezowania maszyna rozładuje elementy oraz wykona oczyszczenie stołu roboczego z pozostałości pyłów.

SUPER NOVA w wersji CE jest oferowana z zabezpieczeniami w formie fotokomórek i mat naciskowych, co pozwala na zachowanie szybkich przejazdów maszyny przy pełnej prędkości pracy 70 m/min, bez limitowania do 25 m/min. CNC dostępne jest również z systemem zderzaków Bumpers przy redukcji prędkości przejazdów w osi X do 25 m/min, możliwe jest także połączenie bumper i fotokomórek w celu zachowania pełnej prędkości pracy.

Dla aplikacji plastik/aluminium możliwe jest zastosowanie dyszy natryskowej chłodziwa w celu lepszego chłodzenia narzędzia i przedłużenia jego żywotności oraz poprawienia jakości frezowanej powierzchni.

W maszynie może być zastosowany bogaty pakiet oprogramowania projektowego:  AlphaCam, DDX EasyWood, Cabinet Vision czy VCarve w zależności od planowanych zadań.

AES od 1989 roku działa w branży przemysłowej automatyki i definiuje standardy jakości, od 2001 roku produkuje maszyny do obróbki drewna, plastiku i aluminium. Dziś AES jest globalną firmą, która oferuje swoim klientom usługi najwyższej jakości. Jako AES Group, jesteśmy liderem na rynku w produkcji centrów obróbczych CNC w Turcji z naszymi 4 zakładami produkcyjnymi w Bursie. Projektujemy, budujemy i sami programujemy nasze maszyny, dzięki czemu jesteśmy w stanie w pełni kontrolować proces producji, udoskonalając i adaptując się do wymagań klientów. Działamy na całym świecie i posiadamy własne salony wystawe w Belgii i USA. Od ponad 25 lat nasza firma stale się rozwija, ewoluuje i rośnie, dzięki wysokim zdolnościom produkcyjnym, profesjonalnej kadrze, globalnej sieci sprzedaży i wsparcia naszych klientów.

Jako potwierdzenie zaangażowania, Prezes Zarządu Grupy AES, pan İsmet Toktaş, został wybrany w 2022 roku na członka zarządu podczas dorocznych wyborów zgromadzenia ogólnego EUMABOIS (Europejska Federacja Producentów Maszyn do Obróbki Drewna), p. Luigi De Vito (Grupa SCM) został nowym prezesem, p. Frederik Meyer (Grupa Homag) został nowym wiceprezesem. Odnowiona została również Rada Dyrektorów Eumabois. Nowy zarząd z Wolfgangiem Rohnerem (IMA Schelling), Danielem Bucherem (Striebig) i Ismetem Toktasem (AES Group) może liczyć na skład na najwyższym szczeblu w branży maszyn sektora drzewnego.

AES SUPER NOVA

 

 


Michał Warzec

    Tel.:+48 601 657 842


    * pole obowiązkowe


    Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

    Translate »