VEGA PRO centrum obróbcze 3 lub 4 osiowe, przeznaczone do produkcji mebli twardych, frontów meblowych jak również drzwi. CNC posiada szybkie ruchy przestawcze (do 70 m/min) oraz mocną konstrukcję korpusu z otwartym ramieniem, dzięki czemu można pracować z elementami ponadgabarytowymi.

Przesuwy w osiach X i Y są  realizowane za pomocą listw zębatych, ruch w osi Z za pomocą śruby, kontrolowana przez serwonapędy. Maszyna jest wyposażona w układ centralnego smarowania w celu wydłużenia żywotności części mechanicznych oraz celem zmniejszenia kosztów eksploatacji. Sterowanie maszyny w oparciu o komputer z zainstalowanym Windowsem, posiada funkcje teleserwisu do zdalnego wsparcia posprzedażowego. Interfejs użytkownika został zaprojektowany przez AES aby był równocześnie łatwy w użyciu jak i czytelny, możliwa jest również symulacja cięcia.

VEGA PRO jest wyposażana we włoskie elektrowrzeciona HSD HSK63F o mocy od 9kW do 14kW chłodzone powietrzem lub opcjonalnie cieczą. Osłona przeciwpyłowa wrzeciona jest sterowana w 6 poziomach opuszczenia i ustawiana w zależności od użytego narzędzia. Maszyna wyposażona jest w 8 pozycyjny magazynek narzędziowy z możliwością obłożenia średnicami 120 mm i wagą narzędzia do 7 kg. Istnieje możliwość powiększenia magazynu do 12 lub 16 pozycji, jak również dołożenia dodatkowego magazynu na 10 pozycji. Maszyna może być wyposażona w 4 oś i pracować z agregatami kątowymi.

   

Możliwe jest również zastosowanie dodatkowego silnika poziomego o mocy 5kW do wykonywania frezowania pod kieszeń i blachę zamka, jako rozwiązania dla producentów drzwi oczekujących szybkiej obróbki.

Dostępne są wersje maszyny w rozmiarach roboczych YX: 1300 x 2500, 1300 x 3200, 1300 x 4500, 1300 x 6000. Wysokość osi Z 200 mm.

Dla aplikacji związanych z produkcją mebli dostępna jest głowica wiertarska z 10 wiertłami pionowymi – układ 7X i 3Y, piłką w osi X, wiertłami poziomymi 2+2X i 1+1Y. Wiertła pionowe pracują z przyspieszoną prędkością 6000 obr/min, a piłka 7500 obr/min, dzięki czemu uzyskiwana jest lepsza jakość i większa szybkość pracy.

Opcjonalnie dostępne są większe głowice wiertarskie – z dwoma piłkami X i Y lub/i wiertłami poziomymi 2+2X i 2+2Y.

Stół roboczy maszyny wykonany jest z belek SCHMALZ a każda belka wyposażona jest w 3 przyssawki próżniowe SCHMALZ (2 pełne i 1 połówka). W zależności od modelu maszyny możliwa jest różna ilość belek. Opcjonalnie istnieje również możliwość dodania dodatkowych belek. Belki są przesuwane wzdłuż osi X i blokowane mechanicznie na pozycji pracy. Bazowanie mocowanych detali do wysuwanych pinów pozycjonujących. Istnieje możliwość zastosowania również zacisków mechanicznych typu uniclamp.

VEGA PRO w wersji CE jest oferowana z zabezpieczeniami w formie fotokomórek i mat naciskowych, co pozwala na zachowanie szybkich przejazdów maszyny przy pełnej prędkości pracy 70 m/min, bez limitowania do 25 m/min.

 

W maszynie może być zastosowany bogaty pakiet oprogramowania projektowego:  AlphaCam, DDX EasyWood, Cabinet Vision czy VCarve w zależności od planowanych zadań.

AES od 1989 roku działa w branży przemysłowej automatyki i definiuje standardy jakości, od 2001 roku produkuje maszyny do obróbki drewna, plastiku i aluminium. Dziś AES jest globalną firmą, która oferuje swoim klientom usługi najwyższej jakości. Jako AES Group, jesteśmy liderem na rynku w produkcji centrów obróbczych CNC w Turcji z naszymi 4 zakładami produkcyjnymi w Bursie. Projektujemy, budujemy i sami programujemy nasze maszyny, dzięki czemu jesteśmy w stanie w pełni kontrolować proces producji, udoskonalając i adaptując się do wymagań klientów. Działamy na całym świecie i posiadamy własne salony wystawe w Belgii i USA. Od ponad 25 lat nasza firma stale się rozwija, ewoluuje i rośnie, dzięki wysokim zdolnościom produkcyjnym, profesjonalnej kadrze, globalnej sieci sprzedaży i wsparcia naszych klientów.

Jako potwierdzenie zaangażowania, Prezes Zarządu Grupy AES, pan İsmet Toktaş, został wybrany w 2022 roku na członka zarządu podczas dorocznych wyborów zgromadzenia ogólnego EUMABOIS (Europejska Federacja Producentów Maszyn do Obróbki Drewna), p. Luigi De Vito (Grupa SCM) został nowym prezesem, p. Frederik Meyer (Grupa Homag) został nowym wiceprezesem. Odnowiona została również Rada Dyrektorów Eumabois. Nowy zarząd z Wolfgangiem Rohnerem (IMA Schelling), Danielem Bucherem (Striebig) i Ismetem Toktasem (AES Group) może liczyć na skład na najwyższym szczeblu w branży maszyn sektora drzewnego.

AES VEGA PRO

 

 


Michał Warzec

    Tel.:+48 601 657 842


    * pole obowiązkowe


    Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

    Translate »