EMC Flexy 1350 – szlifierka szerokotaśmowa

Szlifierka szerokotaśmowa FLEXY to kompaktowa maszyna zaprojektowana dla średnich i dużych producentów mebli oraz zakładów wytwarzających elementy do produkcji mebli.

Maszyna do pracy w linii obróbczej, ze stołem na stałej wysokość 900 mm od podłogi. W zależności od wersji maszyna może być wyposażona w 1, 2, 3 lub 4 zespoły robocze, plus opcjonalnie dwie szczotki wyjściowe. Wszystkie silniki agregatów roboczych znajdują się WEWNĄTRZ korpusu również na zespołach poprzecznych, o ile zostały wybrane.
Szlifierka o dużych możliwościach konfiguracji agregatów: R -wał kalibrujący lub szlifujący, P – trzewik zwykły lub elektroniczny, K – wał i trzewik w jednym, W – spiralny wał nożowy, F – zespół superwykańczający do szlifowania lakierów, C – zespół poprzeczny, B – zespół szczotki, H – zespół dyskowy.. to jedne z możliwości jakie można zastosować w szlifierce.

Sterowanie szlifierką za pomocą dotykowego, kolorowego ekranu z funkcją zapamiętywania wszystkich nastaw. Posiada modułowy, zintegrowany PLC najnowszej generacji,  z możliwością rozbudowy w przyszłości. W pamięci maszyny można zapisać ponad 120 programów do obróbki. Szlifierka dysponuje portami przyłączeniowymi: USB; RS 232; Ethernet 10-100-1000 na wypadek teleserwisu.

Maszyna może zostać skonfigurowana jako maszyna np. do ciężkiej kalibracji WRRR, moce silników do 30kW wraz ze stopami dociskowymi lub jako maszyna do szlifowana lakierów CPFC z wyposażeniem w układ dejonizacji elementu. Wszystko z zależności od potrzeb i wymagań klienta i procesu roboczego.

 

 

 


Michał Warzec

  Tel.:+48 601 657 842


  * pole obowiązkowe


  Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

  Dane techniczne

  Szerokość robocza 1350 mm
  Grubość obrabianego materiału od 3 do 180 mm
  Długość taśm ściernych 2620 mm
  Szerokość taśm ściernych 1370 mm
  Trzewik elektroniczny 50 sektorów dociskowych
  Regulacja prędkości posuwu za pomocą falownika elektronicznego w zakresie od 3 do 18 m/min.
  Translate »