EMC Giant – ciężka szlifierka do lakierów, kalibracji

Szlifierka typu ciężkiego przeznaczona do pracy w liniach szlifierskich lub jako samodzielna maszyna. Maszyna szczególnie zalecana do szlifowania powłok lakierniczych i przygotowania elementu przed lakierowaniem. Szlifierka GIANT występuje w kilku szerokościach roboczych: 1300, 1600, 2200 mm.

szlifierka do lakierów

Maszyna może być komponowana od 1 do 6 agregatów roboczych. Wysokość stołu szlifierki zawsze na jednym poziomie, przystosowanie do pracy w linii. Regulacja wysokości szlifowania na 4 śrubach rozmieszczonych na zewnątrz, dzięki czemu zwiększona jest stabilność oraz dokładność pozycjonowania.

W zależności od konfiguracji zespołów roboczych maszyna może być używana do kalibrowania, szlifowania przed lakierowaniem, szlifowania między operacyjnego czy szlifowania lakierów wierzchnich przed polerowaniem. Agregaty w jakie można wyposażyć maszynę to między innymi: R – wał do kalibrowania lub szlifowania, P – trzewik, K – zespół wał+trzewik, F – zespół trzewika z taśmą szerwonową/sierżantem, C – trzewika z taśmą poprzeczną (możliwa wersja kompaktowa lub o dużej długości), H – zespół dysków poziomych, Q – zespół obrotowych dysków poziomych, B – zespoły szczotkujące, strukturyzujące, satynujące lub czyszczące, W – wał nożowy do mocnej kalibracji płyt lub inne rozwiązania projektowane pod daną aplikację.

Standardowo zespoły robocze wyposażone są w silniki 11kW z możliwością zwiększenia mocy silnika do 37kW(50KM). Silniki mogą być klasy energetycznej super premium IE3 jak również mogą być sterowane za pomocą falowników, co pozwala na zmniejszenie kosztów użytkowania.

Wykonanie maszyny z 'stół vaccum’ umożliwia podciśnieniowe mocowanie elementów w czasie szlifowania. Umożliwia to lepsze trzymanie się taśmy transportera elementów małych. Jest również wysoce zalecane dla maszyn szlifujących lakiery. W wypadku maszyny Giant wentylator jest umieszczany wewnątrz korpusu maszyny, dzięki czemu rury próżniowe mają mniejszą długość, jest większa skuteczność zasysania, a hałas jest częściowo redukowany przez osłony maszyny.

W aplikacjach wymagających w pełni automatycznego przestawiania parametrów szlifowania istnieje możliwość instalacji systemu APC, dzięki któremu maszyna w programie roboczym będzie miała zapisaną siłę nacisku sekcji trzewika. Operator nie będzie musiał regulować ręcznie zaworów ciśnieniowych.

Dla klientów oczekujących wysokiej precyzji możliwe jest zastosowanie bariery skanowania kształtu elementu podzielonej na 150 sekcji (maszyna o szerokości roboczej 1350mm) – segment o szerokości 9 mm. Inne możliwe bariery skanowania kształtu elementów to bariera na 75 (segment 18 mm) lub 45 sekcji (segment 30 mm).

 

Przykładowe realizacje szlifierek Giant na poniższych filmach:

 

 

 

 

 


Michał Warzec

  Tel.:+48 601 657 842


  * pole obowiązkowe


  Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

  Dane techniczne

  długość taśm (agregaty wzdłużne) 2620 lub 3250 mm
  długość taśm (agregaty poprzeczne)  7350 mm lub inna na życzenie
  każdy agregat posiada niezależny silnik tak
  moc pojedynczego silnika 30kW
  trzewik elektroniczny  tak
  średnica wałów 250 – 330 mm
  szczotka lub dysze czyszczące element po szlifowaniu tak
  falowniki tak
  stół podciśnieniowy opcja
  Translate »