Maszyny

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Idramat – frezarka cnc do frezowania i wiercenia


Zaawansowana i wszechstronna frezarka CNC

Frezarka CNC Friulmac Idromat to w rezultacie najbardziej zaawansowany z modeli produkowanych przez firmę Friulmac. Pozwala na znaczącą poprawę wydajności i jakości produkcji.
Dzięki solidnej modułowości konstrukcji, jest w stanie rozwiązać specyficznych problemów produkcyjnych.

Na maszynie można wykonać na przykład formatowanie, profilowanie, frezowanie CNC. Dodatkowo umożliwia wykonanie procesu czopowania, wykonuje wszelkiego rodzaju wiercenie. Frezarka  CNC zapewnia ogromne kombinacje zastosowania i dlatego jest jedną z najbardziej cenionych maszyn na rynku. W rezultacie wtryskiwanie kleju, wbijanie kołków, obróbka gniazd staje się łatwym oraz sprawnym procesem.

Oszczędność poprzez niskie koszta

Zastosowanie frezarki CNC dostarcza zakładom korzyści w postaci obniżenia kosztów produkcji, zwiększa zyski oraz oszczędność czasu. Komputerowe frezarki CNC marki Friulmac dzięki wdrożonej technologii są w stanie znacząco zrewolucjonizować proces obróbczy w zakładzie meblarskim. Dzięki zainstalowanym sterownikom oraz zapisanym programom wykonawczym frezarka cnc Idramat wykonuje konkretną obróbkę z dużą dokładnością i powtarzalnością.

Dokładność frezarki CNC

Sprawą kluczową przy obróbce jest dokładność, zapewniająca bezproblemowy montaż i trwałość produktu. Z punktu widzenia producenta problemem są krótkie serie wymuszające częste przezbrajanie maszyny, a także rozbicie operacji na wiele maszyn, z których każda wymaga obsługi przez oddzielnego operatora. W przypadku maszyn Friulmac wystarcza jeden lub maksymalnie dwóch operatorów – zapewnia specjalista ds. maszyn.

Nowoczesne modele frezarki Friulmac Idramat pozwalają na wprowadzanie programów sterujących bezpośrednio z nośnika zewnętrznego.

Proponujemy zapoznanie się i pozostałymi modelami marki Friulmac.

Firma ITA z Radziejowic zapewnia również serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny na zakupione maszyny. Nasi technicy jako autoryzowany zespół prowadzą również szkolenia z uruchomienia frezarki CNC marki Friulmac.

 

Prezentacja maszynyFrezarka cnc - charakterystyka

  • system posuwu odpowiedni dla elementów z drewna litego i materiałów drewnopochodnych – w tym elementów pomalowanych i delikatnych
  • w każdej stacji roboczej element jest blokowany i pozycjonowany za pomocą chowanych zderzaków, które gwarantują wysoką jakość końcową obróbki
  • posuw sterowany za pomocą serwomotoru bezszczotkowego
  • system docisku z gumowymi gąsienicami, które gwarantują trzymanie elementu podczas przemieszczania od jednego stanowiska do następnego
  • pionowy magazyn i powrotu elementów do operatora. Nawet najbardziej złożone konfiguracje mogą być obsługiwane przez jednego operatora
  • duża ilość dostępnych jednostek obróbczych
  • możliwość wykonywania obróbek pod różnymi kątami (przykład: 90°, 45°)