Laminowanie paneli – VERMAK

Vermak posiada w ofercie maszyny do oklejania płyt za pomocą folii PCV, foliami typu finisz, papierami dekoracyjnymi, laminatami z rolki lub  ciętych na arkusze. Aplikacja na płyty wykonane z MDF, drewna lub materiałów drewno pochodnych, jak również profile plastikowe PCV lub aluminiowe. Przelotowe oklejanie elementów z użyciem klejów PUR jest obecnie najwydajniejszym procesem, umożliwiającym masową produkcję.

 

 

W zależności od wymagań procesu linia może być wykonana na określoną szerokość od 500 do 1300 szerokości folii.

Typowa linia może rozpoczynać się mostem załadunkowym, płyta załadowana na rolki transportowe jest następnie poddawana oczyszczeniu w szczotkarce, podgrzana za pomocą lamp IR, następuje nałożenie kleju, na dalszym etapie nałożenie górnej warstwy okleiny z arkusza lub rolki i prasowanie za pomocą kalandrów. Kolejny etap to rozdzielenie płyt za pomocą piły nadążnej oraz możliwe odwrócenie i sztaplowanie na wyładunku.

 

Stacja topienia klejów PUR zaprojektowana do pracy z 200 litrowymi beczkami. Topienie 'za żądanie’, rozgrzewana i topiona jest jedynie górna warstwa kleju. Dzięki temu pozostała objętność nie podlega roztopieniu oraz jest całkowicie zabezpieczona przed dostępem wilgoci.

Możliwe jest również laminowanie elementów płyt z zawinięciem foli na krawędzie jak w procesie postformingu.

 

Prezentacja ogólna firmy Vermak

 

Przykłady po instalacji

Laminowanie parapetów/blatów kompozytowych

 


Michał Warzec

    Tel.:+48 601 657 842


    * pole obowiązkowe


    Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

    Translate »