Maszyny do obróbki drewna

Fravol cover

Okleiniarka jednostronna Fravol Master


 

Maszyna Fravol to niezwykle wszechstronna, łatwa w obsłudze okleiniarka jednostronna, która została stworzona w celu osiągnięcia najwyższych standardów. Produkt końcowej obróbki gwarantuje jakość, niezawodność oraz wydajność co gwarantuje pełną satysfakcję.

 

Dzięki stalowemu korpusowi spawanemu elektrycznie, o żebrowaniu dającym dużą sztywność, kabinie bezpieczeństwa osłaniającą zespół klejowy oraz silnikom z narzędziami, obszernemu oknu umożliwiającemu idealny wgląd do wnętrza maszyny w rezultacie stanowią istotny czynnik wyboru jakim kierują się nasi klienci przy zakupie rozwiązań technologicznych. Dodatkowo włoska okleiniarka jednostronna została wyposażona w niezwykle sprawny sytem posuwu w postaci mocnego łańcucha napędzającego ruch gąsienic do prędkości 7m/min. Na uwagę zasługuje górna belka dociskowa, wykonana ze stali posiadająca podwójny rząd kółek.

 

Maszyna umożliwia ładowanie obrzeża rolkowego o grubości do 3 mm za pomocą obrotowego talerza Ø 800 mm.

Zarządzanie maszyną zapewnia kolorowy ekran dotykowy 8,4” PLC umieszczony w wygodnym położeniu, prosty i intuicyjny, umożliwiający dostęp do wszystkich funkcji maszyny. Takich jak zmiana programu, zmiana temperatury i aktywowanie zespołów roboczych.

W rezultacie dzięki łatwemu w odczycie interfejsowi w bardzo szybki sposób programuje maszynę. Panel sterowania wyświetla najbardziej potrzebne funkcje.

 

Okleiniarka jednostronna posiada zbiornik do termotopliwego kleju w granulacie, umieszczony pod podajnikiem obrzeży, z rolką klejową zsynchronizowaną z posuwem elementu. Maszyna ma możliwość szybkiej wymiany zbiornika kleju.

 

 

 

Prezentacja maszynySYSTEM NATRYSKU WYZWALANIA SPECJALNEGO - „RT / S”

• Okleiniarka jednostronna używa układu elektropneumatycznego, który jest używany w połączeniu z jednostką wstępnego frezowania.
• Przed wprowadzeniem elementu do jednostki wstępnego frezowania, przed nałożeniem kleju, nakłada się cienką warstwę specjalnego środka antyadhezyjnego na górę i dół obrabianej płyty.
• Nałożona warstwa środka antyadhezyjnego zapobiega przywieraniu resztek kleju do krawędzi paneliZESPÓŁ WSTĘPNIE FREZUJĄCY 1,1+ 0.75 kW Ø60 - "RT /F"

Okleiniarka jednostronna zawiera zespół wstępnie frezujący na wejściu, o regulowanej prowadnicy,
• 1 stały silnik 1.1 kW (1,5 KM),
• 1 silnik 0,75 kW (1 KM), z programowanym wejściem i wyjściem z elementu.
• Zespół wyposażony w narzędzia Whispercut firmy Leitz Ø 60xH64 (z płytkami wymiennymi diamentowymi).

Zawiera:

• przedłużenie korpusu,
• przedłużenie górnego docisku,
• system posuwu elementów,
• system odciągu trocin,
• kabinę bezpieczeństwa.Dane techniczneMASTER  F 200/600, M200 M400
Grubość panelu 10-45 mm.(10-60 mm opcja 15)
Szerokość panelu 7,0 mt/min
Wysokość obrzeża 15 – 65 mm.
Grubość obrzeża 0,4 – 3,0 mm.
Prędkość 7 m/min
Pojemność garnka kleju 1,00 Kg
Minimalna długość panelu 140 mm (PVC)
Ciśnienie powietrza 6 bar
Waga 920 Kg.
Długość maszyny 3430 mm.