Frezowanie wstępne i zaokrąglanie naroży na 3 metrach długości – niemożliwe?

Pod koniec roku na Polskim rynku pojawił się nowy dostawca włoskich okleiniarek prostoliniowych. Znany na całym świecie, producent ten istnieje na rynku od 1957 roku więc ma ponad 60-cio letnie doświadczenie w produkcji maszyn. Przez ten czas wypracował własną technologię i rozwiązania nie spotykane do tej pory u konkurencji. Fravol produkuje maszyny dla rzemiosła (7-10 […]

Pod koniec roku na Polskim rynku pojawił się nowy dostawca włoskich okleiniarek prostoliniowych. Znany na całym świecie, producent ten istnieje na rynku od 1957 roku więc ma ponad 60-cio letnie doświadczenie w produkcji maszyn. Przez ten czas wypracował własną technologię i rozwiązania nie spotykane do tej pory u konkurencji. Fravol produkuje maszyny dla rzemiosła (7-10 mt/min) jak i dla przemysłu (18-30 mt/min) dopasowując swoją ofertę do klienta. Wyłącznym przedstawicielem tej marki została firma ITA z Radziejowic. Klienci bardzo przyjaźnie przyjęli tą ofertę co zaowocowało kilkunastoma wdrożeniami w bardzo krótkim czasie.

 

Jednym z flagowych modeli maszyn firmy Fravol jest model Master M200-23 – jest to maszyna przeznaczona do małych zakładów w których duży nacisk jest kładziony na jakość i niezawodność okleiniowania a nie koniecznie są środki i miejsce na rozbudowę zakładu. Całkowita długość maszyny z agregatem frezowania wstępnego i zaokrąglania naroży to tylko 3,3 mt całkowitej (co ważne w całym zakresie grubości obrzeża już od 0,3 mm). Już najmniejszy model oferuje zaokrąglanie naroży do 60 mm wysokości i 120 mm długości formatki co jest prawie nie spotykane na rynku w tej klasie sprzętu.

 

Na jedną zmianę maszyna oferuje wydajność na poziomie 1000-1500 mt w zależności od wielkości formatek.

 

Kolejnym modelem jest okleiniarka jednostronna serii FAST wykorzystywana do obróbki z większymi prędkościami pracy od 10 do 18 mt na minutę. Mimo zwiększonej wydajności w dalszym ciągu pozostaje kompaktowa ponieważ nie przekracza 4,3 mt długości. Na uwagę zasługuje technologia klejenia, wykorzystująca różne rodzaje kleju. Każda z okleiniarek została wyposażona w wymienny w zbiornik teflonowy do kleju w granulacie typu: EVA, PO (Poliolefina) czy PUR (Poliuretan). Firma Fravol dysponuje dodatkowo opatentowanym zbiornikiem kleju GI-U dedykowanemu specjalnie pod klej PUR na patrony 2 kg lub w granulkach. Na specjalne życzenie dostępna jest technologia FUSION bezspoinowego oklejania obrzeżem z naniesionym klejem tzw. obrzeża laserowe.

Wiele decyzji odnośnie zakupu rozwiązań włoskich maszyn Fravol wiąże się również z faktem zastosowania elektronicznego silnika o nazwie “SINCRO PLUS”, który gwarantuje obróbkę zaokrąglania narożników z całym zakresie grubości obrzeża od 0.3 do 0.8 mm na 30o a od 1 do 3 mm z promieniem.

 

Jak zapewnia polski dystrybutor firma ITA, włoski producent Fravol ciągle dąży do ulepszeń mających na celu sprostanie wymogom sektora meblarskiego na świecie, gwarantując jednocześnie szybki serwis i indywidualne podejście do każdego klienta. 

Translate »