VELOX PADE – centrum 5 osiowe

Velox/ Velox Ca to bardzo wszechstronne maszyny stolarskie, mogą być używane zarówno jako klasyczne 5 osiowe centrum do obróbki skomplikowanych elementów, a także jako maszyny z automatycznym podawaniem do seryjnej obróbki elementów. Możliwość ręcznego załadunku elementów, bez zajmowania przestrzeni przez magazyny przednie, które mogą być „zaparkowane” z boków maszyny.

maszyny stolarskie PADE Velox

Centrum obróbcze VELOX jako główną zaletą łączy w sobie solidną konstrukcję bramową o dużej sztywności z nowym systemem podwieszanych podajników. Dodatkowo te maszyny stolarskie mają możliwość pracy na stołach z podciśnieniem. Maszyny stolarskie PADE Velox posiadają bramową konstrukcję z górną belką po której przesuwa się wózek nośny agregatu obróbczego.

Maszyna VELOX posiada dwa niezależne stoły obróbcze, które poruszają się poprzecznie w osi Y. Osie dwóch stołów Y1 i Y2 oraz ruch osi pionowej (Z) jest uzyskiwany za pomocą śruby obrotowej i przekładni nieruchomej.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym oferowane przez nas maszyny w tym 5-osiowe centrum numeryczne PADE Velox gwarantują usprawnienie procesu obróbki.

W rezultacie maszyna stolarska Velox jest wykorzystywana do obróbki skomplikowanych pod względem kształtów elementów jak i do przykładowo produkcji seryjnej elementów krzeseł.

 

Oprogramowania maszyny stolarskie zwiększające produktywność centrum

 

Standardowo VELOX CA  wyposażony jest w jedną z dwóch  jednostek obróbczych. Pierwsza z nich, oznaczona symbolem T2, składa się z dwóch niezależnie napędzanych wrzecion o mocy 7,5 kW zamontowanych na pojedynczym ramieniu. Mogą one pracować z płynnie regulowaną prędkością obrotową wynoszącą maksymalnie 18 000 obr./min. a parametr ten kontrolowany jest przez inwerter. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy uzyskać maksymalną moc przy 12 000 obr./min. Dodatkowo w opcji możliwe jest zainstalowanie jednostki mogącej pracować z większą prędkością wynoszącą 24 000 obr./min.

W wyniku prac firma PADE stworzyła centrum cnc, które może być wyposażone na przykład w autorskie oprogramowania zwiększające jego produktywność. Pierwszą propozycją firmy PADE jest aplikacja PadeEasy będąca ekskluzywnym oprogramowaniem ułatwiającym obsługę centrum. W rezultacie pozwala ona na optymalizację trajektorii szybkich ruchów narzędzia. Daje to znaczne przyspieszenie działania programu głównego. Kolejna przydatną cechą jest możliwość rototranslacji obróbki w płaszczyznach roboczych bezpośrednio na maszynie bez potrzeby modyfikowania programu przez stację CAD / CAM.

 

Zobacz również stronę producenta.

 

 


Sławomir Belicki

    Tel.:+48 601 250 704


    * pole obowiązkowe


    Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

    Translate »