GO! to wiertarka CNC z funkcją frezowania, przeznaczona dla producentów mebli skrzyniowych. Są dostępne 3 wersji konfiguracji wiertarki:

GO! 1300 – głowica wiertarska

GO! 1300 M – głowica wiertarska oraz frezarka z ręczną wymianą narzędzia

GO! 1300 ATC – głowica wiertarska oraz frezarka z automatyczną wymianą narzędzia i magazynek na 6 frezów

     
Głowica wiertarska jest wyposażona w 10 wierteł pionowych – układ 6X i 4Y, piłką w osi X, wiertłami poziomymi 2+2X i 1+1Y. Wiertła pionowe pracują z przyspieszoną prędkością 6000 obr/min, a piłka 7500 obr/min, dzięki czemu uzyskiwana jest lepsza jakość i większa szybkość pracy.

Szerokość robocza maszyny to 1300 mm.

Wiertarka umożliwia obróbkę elementów o wymiarach:

Długość od 160 mm, bez limitu długości.

Szerokość od 50 mm do 1300 mm.

Grubość od 6 mm do 60 mm.

 

Przesuwy w osiach X i Y są  realizowane za pomocą listw zębatych, ruch w osi Z za pomocą śruby, kontrolowana przez serwonapędy. Sterowanie maszyny w oparciu o komputer z zainstalowanym Windowsem, posiada funkcje teleserwisu do zdalnego wsparcia posprzedażowego. Interfejs użytkownika został zaprojektowany przez AES aby był równocześnie łatwy w użyciu jak i czytelny, możliwa jest również symulacja cięcia.

Standardowy program używany do tworzenia programów to  AES WOP CAD/CAM, umożliwia z łatwy sposób zaprogramować pracę maszyny.  Maszyna wspiera pracę z etykietowanymi elementami. Przygotowane programy są możliwe do uruchomienia za pomocą czytnika kodów kreskowych.

GO! 1300 wyposażony jest w przedni i tylny stół ułatwiający operatorowi pracę, elementy długie lub ciężkie są w wygodny sposób odkładane oraz przemieszczane. W celu zminimalizowania tarcia, zastosowano nadmuch powietrza w celu stworzenia poduszki powietrznej, pozwala to ochronę powierzchni płyt przed zarysowaniem. Przesuwanie elementu jest realizowane za pomocą mechanicznego chwytaka. Maszyna w zależności od potrzeby może być ładowana z lewej lub prawe strony w zależności od preferencji operatora.

Element jest przesuwany za pomocą dwóch chwytaków, pracujących w cyklu automatycznym, w wypadku krótkich elementów element może być obrabiany za pomocą tylko jednego zacisku. W strefie pracy przy frezowaniu przelotowym lub wierceniu poziomym centralna część stołu jest automatycznie opuszczana, przy wierceniach podnoszona dzięki czemu uzyskujemy precyzyjne ustawienie elementu i zmniejszenie wibracji w czasie obróbki.

W strefie roboczej, elementy są prowadzone po stole roboczym z użyciem docisków rolkowych po lewej i prawej stronie strefy roboczej. Dodatkowo dla wierceń poziomych Y są stosowane dociski rolkowe w środkowej strefie. Wiercenia pionowe są również realizowane z dociskiem wbudowanym w głowicę wiertarską.

      

Dla klientów pracujących z kodami kreskowymi istnieje możliwość wyposażenia maszyny w czytnik kodów, ułatwiający operatorowi wybór konkretnego programu do wykonania.

W maszynie może być zastosowany dodatkowo bogaty pakiet oprogramowania projektowego:  AlphaCam, Cabinet Vision czy VCarve w zależności od planowanych zadań.

 

AES od 1989 roku działa w branży przemysłowej automatyki i definiuje standardy jakości, od 2001 roku produkuje maszyny do obróbki drewna, plastiku i aluminium. Dziś AES jest globalną firmą, która oferuje swoim klientom usługi najwyższej jakości. Jako AES Group, jesteśmy liderem na rynku w produkcji centrów obróbczych CNC w Turcji z naszymi 4 zakładami produkcyjnymi w Bursie. Projektujemy, budujemy i sami programujemy nasze maszyny, dzięki czemu jesteśmy w stanie w pełni kontrolować proces producji, udoskonalając i adaptując się do wymagań klientów. Działamy na całym świecie i posiadamy własne salony wystawowe w Belgii i USA. Od ponad 25 lat nasza firma stale się rozwija, ewoluuje i rośnie, dzięki wysokim zdolnościom produkcyjnym, profesjonalnej kadrze, globalnej sieci sprzedaży i wsparcia naszych klientów.

Jako potwierdzenie zaangażowania, Prezes Zarządu Grupy AES, pan İsmet Toktaş, został wybrany w 2022 roku na członka zarządu podczas dorocznych wyborów zgromadzenia ogólnego EUMABOIS (Europejska Federacja Producentów Maszyn do Obróbki Drewna), p. Luigi De Vito (Grupa SCM) został nowym prezesem, p. Frederik Meyer (Grupa Homag) został nowym wiceprezesem. Odnowiona została również Rada Dyrektorów Eumabois. Nowy zarząd z Wolfgangiem Rohnerem (IMA Schelling), Danielem Bucherem (Striebig) i Ismetem Toktasem (AES Group) może liczyć na skład na najwyższym szczeblu w branży maszyn sektora drzewnego.

AES GO! 1300


Michał Warzec

    Tel.:+48 601 657 842


    * pole obowiązkowe


    Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

    Translate »