GEMINI – kompletne rozwiązanie do malowania krawędzi

Gemini jest automatyczną maszyną jednostronną, służącą do obróbki obrzeży. Jej konstrukcja wykonana jest z modułów umożliwiających różny montaż w zależności od projektu linii obróbczej. Poszczególne zespoły obróbcze dobierane są w zależności od potrzeb klienta.

W maszynie zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań. Łącząc poszczególne moduły zgodnie z wymaganiami stawianymi przez użytkownika, otrzymujemy w pełni zautomatyzowana linię obrabiającą krawędzie proste i profilowe z prędkością nawet powyżej 25 metrów na minutę.
Przykładowa kompozycja pozwala na szlifowanie brzegów zarówno płaskich, jak i profilowych dzięki zastosowaniu dwóch agregatów szlifujących z trzewikami. Następne moduły nałożą i wysuszą kolejne warstwy materiału, zaś zamontowany na końcu agregat szczotkujący zwieńczy dzieło.
Wszystko to dokona się w jednym tylko przejściu!
Gemini zapewnia wysoką jakość obróbki przy dużej oszczędności czasu i nakładu pracy. Dodatkowo maszyna jest wyjątkowo łatwa w obsłudze i konserwacji, nie wymaga mycia po zakończeniu zmiany, zaś sterowanie odbywa się przy pomocy kolorowego ekranu dotykowego.

 

 


Bartosz Brzeziński i Sławomir Belicki

  Tel.:+48 724 779 898 lub +48 601 250 704


  * pole obowiązkowe


  Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

  Moduł nakładania lakieru na podcisnienie - opatentowany system cyklon

  Głowica aplikująca wyposażona jest w odpowiednio wyprofilowane ustniki, aby umożliwić kopiowanie profilu przeznaczonego do lakierowania (do każdego z obrabianych profili dostarczany jest ich oddzielny zestaw). Ustniki tworzą sektory aplikowania i odsysania lakieru, za pomocą których jest odzyskiwany wszelki nadmiar materiału, dzięki czemu całkowicie eliminuje się efekt overspray. System ten, opatentowany przez firmę Makor, pozwala na zmniejszenie strat lakieru do zera, a także na całkowitą redukcję emisji substancji szkodliwych do środowiska.
  Maszynę można bez problemu rozmieścić na hali, bez potrzeby wyznaczania oddzielnego pomieszczenia, gdyż nie wydziela ona żadnych substancji szkodliwych. Wszystkie komponenty konieczne do wykonania konserwacji i dla szybkiego przygotowania maszyny są łatwe do wyjęcia – wymiana kompletu ustników przy zmianie obrabianego profilu zajmuje mniej niż 5 minut.

  Obróbka krawędzi płyty wiórowej

  Kolejna interesująca nowość to opatentowany przez Makor system obróbki krawędzi elementów z płyty wiórowej, pozwalający wyeliminować obróbkę na okleiniarce i zastąpić ją lakierowaniem. Rozwiązanie to jest szczególnie korzystne dla klientów produkujących asortyment częściowo z MDF-u lub drewna naturalnego i częściowo z płyty wiórowej.
  Opatentowany przez Makor system polega na pokrywaniu obrzeża płyty ze sklejki dwiema warstwami szpachli z tworzywa sztucznego, którą następnie obrabiamy jak płytę MDF: szlifujemy i lakierujemy w jednym przejściu na Gemini. Co więcej, system nakładania szpachli nie wymaga wielkich inwestycji: wystarczy wymienić ustniki na module nakładającym lakier, a zbiornik z lakierem zastąpić zbiornikiem z płynną szpachlą: w kilka minut zamieniamy Gemini z maszyny lakierującej w maszynę nakładającą szpachlę. Warto wziąć to pod uwagę przed zakupem okleiniarki!

  Translate »