Podstawowa tokarka do drewna z dwoma osiami kontrolowanymi, produkowana przez firmę Schnitzer. Maszyna wyposażona w sterownik Siemens Sinumerik, najpopularniejszy profesjonalny układ sterowania z wypadku tokarek i frezarek do metalu.

SCH16100  to numerycznie sterowana tokarka do produkcji elementów typu drążki, tralki, nogi meblowe. Maszyna wyposażona standardowo w dwa noże tnące: pierwszy nóż talerzykowy, drugi nóż typu V. Na specjalne życzenie może być wyposażona w dodatkowy nóż wg. wymagań klienta. Z maszyną dołączane jest oprogramowaie Schnitzer CAD/CAM do generowania programów roboczych, opcjonalnie istnieje możliwość dostawy Pegasus cad/cam.

 

Podstawowe dane techniczne maszyny:

Maksymalny przekrój elementu: 120 X 120 mm
Maksymalna długość :  1000 mm
Przesów w osi X lewo/prawo :  96 m/min.
Przesow w osi Y przód/tył :  15 m/min.
Łączna moc zainstalowana :  6 kW
Silnik osi X :    0,75 kW  Servo Motor (Siemens)
Silnik osi Z :    1 kW Servo Motor (Siemens)
Silnik wrzeciona :    4 kW 5000 RPM silnik asynchroniczny

Przesuw zespołu roboczego z użyciem śrub kulowych oraz prowadnic liniowych, aby zachować długą żywotność maszyna jest wyposażona w automatyczny system smarowania mechanizmów posuwu.

Aby zapewnić najlepszą jakość powierzchni obrabianego elementu, maszyna została wykonana na bazie ciężkiego korpusu stalowego, spawanego, który jest w późniejszym etapie malowany.

Waga standardowej maszyny to 1650 kg.

Standardowo maszyna dostosowana jest do ręcznego załadunku z funkcją podtrzymania elementu włożonego.

 

Jako opcja możliwe jest wyposażenie tokarki w magazyn automatyczny. Dzięki temu przy seryjnej produkcji czas przestoju jest zredukowany do minimum.

 

Generalna prezentacja pracy maszyny:

 

 

Wersja SCH do toczenia dużych średnic:

 

 


Michał Warzec

    Tel.:+48 601 657 842


    * pole obowiązkowe


    Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

    Translate »