EMC UNDERTOP – szlifierka kalibrująca dwustronna

Szlifierka przeznaczona dla dużych firm produkcyjnych, gdzie wymagana jest wysoka wydajność i precyzja szlifowania. Zastosowanie szlifierki UNDERTOP w zakładzie produkcyjnym umożliwia dwukrotne zwiększenie wydajności szlifowania przy zachowaniu tego samego personelu oraz czasu pracy.

Elementy szlifowane nie wymagają obracania na drugą stronę co w wypadku elementów blatów wymaga często 2 operatorów. Ilość kalibrowanego materiału od górnej i dolnej strony jest regulowana niezależnie.

W zależności od konfiguracji szlifierka umożliwia kalibrację i szlifowanie dwóch płaszczyzn w jednym przejściu. Seria Undertop to kompaktowe i ergonomiczne rozwiązanie, które zapewnia maksymalną produktywność. Kalibrowanie płyty możliwe jest za pomocą wału nożowego W, wału stalowego lub gumowego R. Istnieje możliwość zastosowania zespołu kombi z trzewikiem – K.

Maszyna może być wykonywana w kompozycjach od 4 do 6 agregatów: 2R+2R, 2RK+2RK, 3R+3R lub 2RRK+2RRK. Pierwszy zespół to agregaty dolne szlifujące powierzchnię od spodu, następna sekcja to klasyczne agregaty górne.

Szlifierka może być wykonana w wersji 650, 1100, 1300, 1350 lub 1650 mm szerokości roboczej.

Maszyna może być kompaktowa (połączona w jednym korpusie), jako jedna samodzielna szlifierka albo być wykonana jako dwa niezależne zespoły połączone za pomocą taśmy transportowej o długości 2 lub 2,5 metra.

Standardowo do oczyszczania powierzchni szlifowanej używane są szczotki tampico, opcjonalnie można dodać dysze odmuchowe.

Szlifierka jest wyposażona w niezależne silniki na każdy agregat, trzewiki elektroniczne oraz falowniki do prędkości taśm i prędkości przesuwu materiału.

Za stabilne mocowanie elementów w czasie pracy odpowiadają zespoły podciśnieniowe oraz stopy dociskowe pomiędzy agregatami.

 

 


Michał Warzec

  Tel.:+48 601 657 842


  * pole obowiązkowe


  Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

  Dane techniczne

  Szerokość robocza typowo 1100 – 1300 mm
  Agregaty od 4 do 6 szt.
  Wymiary 3,5 x 1,5 m
  Przyłącze elektryczne od 40 kW
  Grubość elementów 3-140 mm
  Translate »