Fabryka LS Tech-Homes wyposażona przez ITA

LS Tech-Homes, firma specjalizująca się w produkcji płyt kompozytowych do budowy domów i obiektów przemysłowych, uruchomiła dwa zakłady produkcyjne w Koniecwałdzie. Jeden z nich został wyposażony w maszyny dostarczone przez firmę ITA. Zakład produkcyjny w Koniecwałdzie wyposażony w maszyny przez firmę ITA zajmie się produkcją gotowych modułów 2D (ściany) i 3D (moduły przestrzenne) do wznoszenia […]

Fabryka LS Tech-Homes - maszyny5 ITA

LS Tech-Homes, firma specjalizująca się w produkcji płyt kompozytowych do budowy domów i obiektów przemysłowych, uruchomiła dwa zakłady produkcyjne w Koniecwałdzie. Jeden z nich został wyposażony w maszyny dostarczone przez firmę ITA.

Zakład produkcyjny w Koniecwałdzie wyposażony w maszyny przez firmę ITA zajmie się produkcją gotowych modułów 2D (ściany) i 3D (moduły przestrzenne) do wznoszenia budynków mieszkalnych i komercyjnych. W skład parku maszynowego wchodzi m.in. automatyczna wiertarka Vitap Point Acustic.

Jest to pierwsze zastosowane w Polsce urządzenia do obróbki elementów do akustycznej izolacji budowli. Maszyna wyposażona jest w specjalistyczny software do programowania i optymalizacji wiercenia. Posiada trzy osie sterowane numerycznie, w tym oś X z przesuwaniem panelu przy użyciu opatentowanego systemu transportowania za pomocą pasów w systemie przelotowym.

– Nowe linie technologiczne zwiększą nasze moce produkcyjne i umożliwią wdrożenie nowych technologii. Dziękujemy firmie ITA za wyposażenie zakładu w Koniecwałdzie w kompletny park maszynowy. Mamy nadzieję, że będzie nam służył efektywnie i wydajnie –mówi Leszek Surowiec, Prezes Zarządu Spółki LS Tech-Homes.

LS Tech-Homes skorzysta również z wysokiej klasy 5-osiowego centrum obróbczego Masterwood Project 565. Jego cechy charakterystyczne to szerokie przejścia elementu i precyzja na najwyższym poziomie, także w zakresie wykańczania powierzchni elementów o znacznej grubości. Ponadto urządzenie zapewnia automatyczne konfigurowanie stołu obróbczego za pomocą stolików i wózków z niezależnymi napędami.

W zakładzie produkcyjnym w Koniecwałdzie znalazły zastosowanie włoskie maszyny najnowszej generacji. Jedną z nich jest piła taśmowa z dociskiem pneumatycznym marki Centauro model R 800. Jej największą zaletą jest możliwość błyskawicznego przezbrojenia na wycinanie innej grubości obłogu! Maksymalna tolerancja odchyłki grubości wyciętego materiału wynosi (+/-)0,15 mm.

Do produkcji elementów konstrukcyjnych wytwarzanych w Koniecwałdzie wykorzystane zostaną również inne piły przemysłowe. Wśród nich piła pionowa Putsch-Meniconi SVP145 do ręcznego rozkroju płyt. Dla firmy LS Tech-Homes została ona wyposażona w specjalny przyrząd do cięć płaskich elementów pod kątem, urządzenie rzadko wykorzystywane przez polskie firmy.

 

Inną specjalistyczną maszyną dostarczoną przez ITA jest Stromab CT 800 – piła do cięcia elementów do konstrukcji dachowych i belek do konstrukcji ścian, które umożliwia cięcie ukosów i zaciosów – pionowo lub z odchyleniem +/- 70 stopni.

Kontrakt ze spółką ITA został zrealizowany w ramach projektu „Wdrożenie produkcji modułów dwu- i trójwymiarowych do wznoszenia obiektów budowlanych”, dofinansowanego ze środków unijnych. Firma ITA opracowała i dostarczyła kompletne wyposażenie linii produkcyjnej w fabryce w Koniecwałdzie na podstawie analizy potrzeb wytwórczych LS Tech-Homes. Spółka jest liderem w produkcji paneli kompozytowych w technologii SIP w Europie, wykorzystywanych do budowy jedno i wielorodzinnych domów oraz obiektów przemysłowych. Poza Polską dostarczyła panele na realizację projektów budowlanych m.in w Chorwacji i Angoli.

Translate »