Kompaktowa frezarka CNC z dużymi możliwościami ALFA z 3 osiami

Zakład stolarski ZPU Drewnobud, którego właścicielem jest Pan Grzegorz Libera w ostatnim czasie zakupił nowoczesną frezarkę do elementów okien i drzwi. Firma stolarska z Białej Rawskiej zajmuje się realizacją zamówień indywidualnych jak i większą produkcją klasycznych-stylowych drzwi drewnianych a jako uzupełnienie produkcji schodów, regałów i mebli kuchennych. Ostatnio firma wykonywała zlecenie dla Ministerstwa Kultury w […]

Zakład stolarski ZPU Drewnobud, którego właścicielem jest Pan Grzegorz Libera w ostatnim czasie zakupił nowoczesną frezarkę do elementów okien i drzwi. Firma stolarska z Białej Rawskiej zajmuje się realizacją zamówień indywidualnych jak i większą produkcją klasycznych-stylowych drzwi drewnianych a jako uzupełnienie produkcji schodów, regałów i mebli kuchennych. Ostatnio firma wykonywała zlecenie dla Ministerstwa Kultury w postaci konserwacji zabytkowych drzwi czy też drzwi stylowych do jednej z Warszawskich kamienic na Koszykowej.

W przeszłości klient kupił  4-osiowe centrum Masterwood ale wraz z rozwojem firmy i zapotrzebowaniem na zwiększone moce przerobowe zakup frezarki CNC włoskiej firmy Centauro okazał się bardzo dobrą inwestycją. Dzięki temu zakupowi moce się zwiększyły a jednocześnie nie wszystkie prace związane z prostą obróbką wymagają używania dużego centrum. Maszyna ta umożliwia wykonanie frezowań pod zamki i elementy systemów montażowych. Przeznaczona jest dla zakładów rzemieślniczych oczekujących jakości i precyzji wykonania obróbki lub jako maszyna uzupełniająca do dużych fabryk. Konfiguracja maszyny jest bezproblemowa oraz szybko daje się przestroić na inny proces produkcji. Centrum zostało dostarczone przez firmę ITA z Radziejowic a cały proces instalacji wraz ze szkoleniem operatora odbył się bardzo sprawnie.

Inną ważną zaletą frezarki ALFA, na którą zwrócił uwagę Pan Grzegorz Libera jest możliwość wykorzystania dużego zakresu obróbki, wykonywanej w sposób całkowicie automatyczny, co pozwala na frezowanie elementów o długości do 3000 mm, zarówno pod kątem 0°, jak i pod kątem 90°. Centauro Alfa może być dostarczone w kilku konfiguracjach:

– z zespołem frezarskim (wersja podstawowa)

–  z zespołem frezarskim + dodatkową jednostką frezarską 2 kW do wykonywania grawerowania frezem np. 3 mm kwadratowego lub prostokątnego  np. pod blachę zamka lub dekorowania drzwi małą średnicą freza z zespołem do  automatycznego wkręcania zawiasów anuba podawanych z magazynka

– z zespołem frezarskim + wiertarka z pochylaniem -10° + 90°

Frezarka Centauro Alfa standardowo jest wyposażona w elektrowrzeciono 3.3 kW (opcjonalnie 5.6 kW) a przesuw w osiach odbywa się za pomocą silników bezszczotkowych. Pomimo że maszyna jest 3 osiowa to mamy możliwość pracy w 4 osiach a to dzięki obrotowej głowicy. W tym wypadku nie potrzebujemy pełnego centrum 4 osiowego aby zrobić np. kieszeń pod zamek. Zakres pracy w osi Y przy ustawieniu pionowych wynosi 180 mm a opcjonalnie nawet 600 mm.

 

Zakupiona w 2017 roku maszyna frezarka Centuro Alfa idealnie sprawdza się w cyklu produkcyjnym w firmie Drewnobud. Właściciel firmy zwraca uwagę na niezwykle proste i intuicyjne oprogramowanie w jakie została wyposażona włoska maszyna. Dzięki zainstalowaniu sterownika z panelem dotykowym oraz preinstalcji makr proces programowania jest znacząco uproszczony.

 

Maszyna Centauro jest w stanie wykonać frezowanie w trybie automatycznym, zarówno w płaszczyźnie pionowej, jak i poziomej, na ramiakach lub na pełnych drzwiach, oknach czy też wangach od schodów. Przy dużych seriach produkcyjnych zachowuje bardzo dobrą powtarzalność. Zespół frezarski zainstalowany w maszynie pozwala na wykonywanie różnych obróbek łącznie z gniazdami na zawiasy.

 

Zobacz maszynę

 

Translate »