RODZINA BRYKIECIAREK SIĘ POWIĘKSZA

Comafer Spa rozszerza swoją ofertę. Do popularnych brykieciarek DINAMIC dołączyła maszyna MYTHOS oraz pelleciarka PELLET K100, obie stworzone z myślą o mniejszych zakładach. Najchętniej kupowaną brykieciarką Comafera jest model DINAMIC 85N, przeznaczony dla średnich i małych zakładów stolarskich. Dla tych, którzy oczekują większej wydajności, producent przygotował wersję DYNAMIC 350S. Seria DINAMIC działa w oparciu o […]

Comafer Spa rozszerza swoją ofertę. Do popularnych brykieciarek DINAMIC dołączyła maszyna MYTHOS oraz pelleciarka PELLET K100, obie stworzone z myślą o mniejszych zakładach.

Najchętniej kupowaną brykieciarką Comafera jest model DINAMIC 85N, przeznaczony dla średnich i małych zakładów stolarskich. Dla tych, którzy oczekują większej wydajności, producent przygotował wersję DYNAMIC 350S. Seria DINAMIC działa w oparciu o całkowicie hydrauliczny system prasowania, z opatentowanym blokiem zaworowym, co zmniejsza awaryjność urządzeń. Ponadto, brykieciarki wzbogacono o technologie, które umożliwiają pracę w skrajnych temperaturach – system antyzamrożeniowy oraz aktywny wymiennik ciepła z wentylatorem, który zatrzymuje pracę maszyny, kiedy temperatura oleju osiąga grożącą uszkodzeniami temperaturę 60ºC. Ponadto skrzynka elektryczna sterująca wersją 85N została wyposażona w urządzenie zapewniające łagodny rozruch, eliminujące przeciwuderzenia i nadciśnienia podczas pracy w niskiej temperaturze. Z kolei przeznaczony dla bardzo dużych zakładów model 350S posiada termostat cyfrowy do elektronicznego ontrolowania temperatury oleju oraz chłodziarkę w obwodzie zamkniętym, potrzebną do chłodzenia tulei.

PHF

Seria brykieciarek DINAMIC cechuje się też rozwiązaniami, które sprawiają, że praca z nimi jest wygodniejsza. Działanie urządzeń kontroluje wbudowany czujnik poziomu zasypu, specjalna przystawka łamacza brykietów pozwala na produkcję brykietu o określonej długości, a system automatycznego napełniania worków gotowym brykietem ogranicza konieczność obsługi maszyny do minimum. To co różni modele 85N i 350S, to odmienne systemy sterowania zaworami. DNAMIC 85N wyposażono w blok hydrauliczny, który pozwolił na wyeliminowanie wszystkich wyłączników krańcowych i elektrozaworów, co optymalizuje wydajności godzinowe. Wersja 350S natomiast posiada zestaw sterowanych elektronicznie elektrozaworów, kierujących cyklem hydraulicznym oraz mimikrowyłączniki zbliżeniowe elektromagnetyczne, które znacznie redukują czas zmiany elektrozaworów.

Co nowego?
Rodzina brykieciarek firmy Comafer Spa powiększyła się teraz o nowego członka – model MYTHOS. Jest on, podobnie jak urządzenia DINAMIC, maszyną hydrauliczną do brykietowania wiórów, zrębków, trocin i pyłów drewnianych o wilgotności 7 – 18%. MYTHOS różni się jednak od wersji 85N i 350S rozmiarem oraz wydajnością. To mała brykieciarka stworzona z myślą o małych zakładach stolarskich, które nie potrzebują większych DINAMIC’ów. Urządzenie posiada nowy zestaw elektrozaworów z funkcją sterowania procesem hydraulicznym. Pracą MYTHOSA kieruje się za pomocą tzw. „PLC”, czyli Programowanego Sterownika Logicznego – uniwersalnego mikroprocesorowego urządzenia sterującego. Kolejnym nowym urządzeniem przeznaczonym dla małych zakładów rzemieślniczych jest peleciarka MINIPELLET K100. Podobnie jak MYTHOS, jest ona sterowana za pomocą PLC. Pellet formowany jest w wytłaczarce, wewnątrz której znajdują się dwa walce prasujące. Urządzenie jest ponadto wyposażone w rozdrabniacz, służący do ujednolicania materiału za pomocą specjalnego walca z nożami. Ekstraktor wyposażony w motoreduktor zasila rozdrabniacz oraz ślimak przeznaczony do transportowania materiału rafinowanego wewnątrz pojemnika wytłaczarki. Przerywaniu zasilania rozdrabniacza służy zasuwa sterowana za pomocą mikrosiłownika pneumatycznego. Oprócz urządzeń do formowania brykietu, Comafer Spa produkuje także piece do jego spalania. Innowacją wprowadzoną przez firmę na tym polu, są piece z hydraulicznym systemem podawania brykietu.

PHF

Uznana jakość
35 lat istnienia na rynku przyniosło Comaferowi pozycję lidera. W tym czasie producent konsekwentnie wzbogacał swoją ofertę o nowe technologie,dbając jednocześnie o właściwą równowagę, między jakością produktów, a ich ceną. Dzięki temu, firma może się poszczycić posiadaniem certyfikatu UNI EN ISO 9001:2008. Oprócz omówionych urządzeń, firma produkuje także maszyny do brykietowania metalu, tworzyw sztucznych, papieru, materiałów tekstylnych, a nawet słomy.

Translate »