Szybka i solidna: wiertarka Fiorenza BL2-1500

 Podczas tegorocznej DREMY firma ITA, zajmująca się dystrybucją markowych maszyn do obróbki drewna, zaprezentowała kilkanaście nowości w swojej ofercie, m.in. szybką wiertarkę do listew Fiorenza BL2-1500.   – Zależało nam na tym, aby pokazać odwiedzającym targi pełen zakres oferowanych przez nas maszyn – mówi Łukasz Mierkiewicz, specjalista ds. marketingu w firmie ITA. – Dlatego też zaprezentowaliśmy […]

 Podczas tegorocznej DREMY firma ITA, zajmująca się dystrybucją markowych maszyn do obróbki drewna, zaprezentowała kilkanaście nowości w swojej ofercie, m.in. szybką wiertarkę do listew Fiorenza BL2-1500. 

 – Zależało nam na tym, aby pokazać odwiedzającym targi pełen zakres oferowanych przez nas maszyn – mówi Łukasz Mierkiewicz, specjalista ds. marketingu w firmie ITA. – Dlatego też zaprezentowaliśmy cieszące się w Polsce dużym zainteresowaniem obrabiarki Masterwood, nowości od marki Vitap, nowoczesny system załadunku i rozładunku Neomec czy solidną i bardzo wydajną wiertarkę włoskiej produkcji Fiorenza.

 Najwyższej jakości komponenty 

 To, co od razu rzuca się w oczy podczas oglądania wiertarki BL2-1500, to jej kompaktowe wymiary. Maszyna jest niewielka i dość wąska, przez co zmieści się w każdym zakładzie produkcyjnym i nie zabierze dużo miejsca. 

Nie jest to jedyna jej zaleta. 

– Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania naszej wiertarki – przekonuje Stefano Babuin z firmy Fiorenza. – Wszystkie używane przez nas elementy są wykonane z najwyższej jakości materiałów – jak choćby masywne, stalowe głowice wiercące. Z drugiej strony, każdy z tych komponentów jest łatwo dostępny i nie ma żadnego problemu, by zamówić go w razie potrzeby bezpośrednio u producenta. 

 Intuicyjna obsługa i sprawny serwis 

– Kolejną ważną zaletą jest to, że do obsługi maszyny potrzeba jednej osoby, ponieważ po nawierceniu listwy automatycznie wracają do operatora. Takie rozwiązanie ma znaczenie w czasach, kiedy większość przedsiębiorstw boryka się z problemem dotyczącym braku chętnych do pracy. Dodatkowo jest intuicyjna i prosta w obsłudze. Po krótkim szkoleniu każdy pracownik będzie wiedział, w jaki sposób na niej pracować – zapewnia Krzysztof Belicki z firmy ITA.W przypadku problemów dostępny jest zdalny serwis, z którym można połączyć się przez modem. To bardzo wygodne rozwiązanie, które gwarantuje szybki kontakt z włoskimi specjalistami i bezproblemową naprawę ewentualnych awarii. 

 Fiorenza: 50 lat na rynku 

 Warto dodać, że w ubiegłym roku włoska firma Fiorenza obchodziła 50-lecie działalności.

– Przez długi czas koncentrowaliśmy się przede wszystkim na rynku wewnętrznym, specjalizując się m.in. w produkcji maszyn do wyrobu trumien – tłumaczy Stefano Babuin. – Obecnie rozszerzamy działalność na innych rynkach. Bardzo dużo maszyn sprzedajemy ostatnio do Rosji i Stanów Zjednoczonych, ale też i do Polski, gdzie zarówno przemysł meblarski, jak i drzewny nieustannie się rozwijają. 

 

Wydawnictwo: Kurier Drzewny

Tekst i foto: Aleksandra Lamek

Translate »