TF600S Masterwood – wiertarka cnc

Wiertarka cnc Masterwood TF600S – TF600SA umożliwia kompletną obróbkę płyty meblowej. Przemysłowa wiertarska skierowana do dużych zakładów produkcyjnych.

Dzięki swojej technologii umożliwia wykonanie wierceń na wszystkich 6 bokach formatki dodatkowo wiertarka Masterwooda umożliwia bruzdowanie za pomocą piłki pod płycinę tylną oraz frezowanie za pomocą 2 elektrowrzecion. Firma Masterwood zaprojektowała wiertarkę numeryczną specjalnie do kompletnej obróbki wiertarskiej elementu płytowego. Centrum – wiertarka numeryczna to rozwiązanie, które posiada 2 górne zespoły robocze oraz jeden dolny.

Łącznie operator dysponuje 35 wiertłami pionowymi oraz 12 poziomymi do wykonania praktycznie dowolnej obróbki.

Zaletą wykorzystania wiertarki cnc jest fakt iż praca na niej znacząco skraca cykl produkcji. Dzieje się to dzięki zastosowaniu dwóch niezależnych zespołów wiertarskich umożliwiających jednoczesną pracę przy wierceniu pionów. Zespół dolny ma za zadanie wykonanie wierceń uzupełniających typu wiercenie pod główkę śruby konfirmaty lub wiercenie przelotowe. Odbywa się to za pomocą wierteł nieprzelotowych w celu uniknięcia wyrwań i pęknięć laminatów gorszej jakości.

Opisywana wiertarka cnc jest idealnym rozwiązaniem podczas wierceń elementów lakierowanych typu front meblowy. W trakcie pracy od tylnej strony należy wykonać wiercenia pod zawiasy a górna płaszczyzna powinna nie być narażona na zarysowania, jak również przy wierceniach boczków szuflad.

Praca na wiertarce numerycznej z dwoma zespołami frezującymi pozwala na niezależną obróbkę górnej i dolnej płaszczyzny, a przy zastosowaniu frezów lewych i prawych na precyzyjne frezowanie elementów po oklejeniu bez ryzyka odrywania okleiny.

Stół załadunkowy włoskiej wiertarki cnc wyposażony jest w poduszkę powietrzną w celu eliminacji tarcia przy przesuwaniu elementu. W czasie obróbki element jest przemieszczany za pomocą podwójnych zacisków. Po zakończeniu obróbki element jest rozładowany na tylny stół odbiorczy lub może być zwrócony do operatora.

Wersja maszyny przystosowana do automatyzacji załadunku i rozładunku – TF600SA wyposażona została z stoły rolkowe oraz pozycjoner boczny ustawiający element przez zablokowaniem chwytaków.

Strona producenta: Masterwood TF600S

Strona producenta: Masterwood TF600SA

 

Przykładowa szafka z połączeniami w systemie Cabineo.

Linia wiertarska z automatyzacją załadunku i rozładunku oraz wiertarką TF600SA.


Michał Warzec

  Tel.:+48 601 657 842


  * pole obowiązkowe


  Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

  Standardowe wyposażenie maszyny:

  • dostępność do 35 wiereł pionowych oraz 12 poziomych
  • czytnik kodów kreskowych
  • wyświetlacz dotykowy 19 calowy
  • komputer z systemem generującym raporty z produkcji
  • mocny i solidny korpus
  • pełna automatyka

  Kontrola wymiarów elementu

  Wiertarka numeryczna została wyposażona w szereg czujników usprawniających pracę. Element w czasie pracy jest kontrolowany zarówno pod względem poprawnej długości ale również szerokości i grubości.

  Projekty elementów wykonywane są w standardowym Masterwoorku, dzięki czemu zapewniona jest zgodność z popularnymi w Polsce programami projektowymi typu Corpus czy PalleteCad.

  Dane techniczne

  Podstawowa charakterystyka : TF600S TF600SA
  Długość elementów 200 – 3000 mm 250-2500 mm
  Szerokość elementów 50 – 1200 mm 50-1200 mm
  Grubość 10 – 60 mm 9-60 mm
  Prędkość osi X 130 m/min 130 m/min
  Prędkość osi Y 75-30 m/min 75-30 m/min
  Prędkość osi Z 75-30 m/min 75-30 m/min
  Moc elektrowrzeciona górnego 3.5 kW 3.5 kW
  Moc przyłączeniowa 25 kW zmienne w zależności od konfiguracji
  Translate »