Point K2 – nowe rewolucyjne centrum obróbcze do cięcia, wiercenia

Maszyna POINT K2 jest przeznaczona do produkcji mebli na zamówienie i produktów, gdzie wymagana jest duża wszechstronność. Główną cechą odróżniającą POINT K2 od innych maszyn tego typu jest to, że na przykład obróbki rowków za pomocą piły albo za pomocą frezu są wykonywane bez ponownego chwytania elementu i bez zatrzymywania maszyny. Ciągły ruch osi X […]

Maszyna POINT K2 jest przeznaczona do produkcji mebli na zamówienie i produktów, gdzie wymagana jest duża wszechstronność.

Główną cechą odróżniającą POINT K2 od innych maszyn tego typu jest to, że na przykład obróbki rowków za pomocą piły albo za pomocą frezu są wykonywane bez ponownego chwytania elementu i bez zatrzymywania maszyny.

Ciągły ruch osi X wynika z unikalnej charakterystyki maszyny D-D-T (podwójny dynamiczny transport), gdzie dwa chwytaki sterowane przez specjalne oprogramowanie wywierają na obrabiane elementy ruch ciągły i nieprzerwany, na długości teoretycznie nieskończonej. System ten jest OPATENTOWANY. System pozwala także na cięcia elementów, jak w maszynie do nestingu.

Z punktu widzenia ochrony środowiska oszczędność energii jest bardzo duża, ponieważ maszyna nie używa pomp próżniowych.

Z punktu widzenia małych firm rzemieślniczych, maszyna dobrze pasuje do środowiska pracy, ponieważ nie ma potrzeby obrabiania paneli o dużych wymiarach, lecz „wstęg” łatwych do przenoszenia przez jedną osobę.

Kolejną zaletą dla rzemieślników jest to, że nie ma potrzeby używania pilarki tarczowej, która zajmuje bardzo dużo miejsca w hali (normalnie można zamówić panele pocięte wzdłużnie u dostawcy paneli).

Wszędzie, gdzie jest potrzebna częsta zmiana obrabianych elementów lub wykonanie  zamówienia dla tylko jednego elementu, maszyna POINT K2 jest niezastąpiona pod względem wydajności i niezawodności. Wszystko na minimalnej przestrzeni i bez potrzeby wysoko wyspecjalizowanego personelu.

Centrum obróbczego CNC, które może wykonywać następujące obróbki:
1. Optymalizowane cięcie elementów
2. Wiercenia na 5 płaszczyznach i wykonywanie rowków
3. Obróbki formatowania i frezowania na 4 bokach
4. Frezowanie i formatowanie paneli
Elementy wycięte z jednej wstęgi
Użycie wstęg do produkcji w połączeniu z oprogramowanie do optymalizacji, pozwala na przechowywanie minimalnych zapasów surowca i wykonywanie obróbki J.I.T (Just In Time). Cięcia za pomocą frezu umożliwia równoczesne formatowanie dwóch stron elementu.
Cięcie paneli o małej grubości dla spodów szuflad i tyłów mebli
Maszyna POINT K2 może ciąć i formować (zaokrąglenie narożników) elementy o grubości minimalnej 4 mm. Dla spodów szuflad lub tyłów mebli.
Wiercenie i formatowanie boków mebli
Bocznie 1500x500x19 mm. Czas obróbki z rowkiem 25 sekund (z formatowaniem 1 minuta 10 sekund).
Bocznie 500x400x19 mm. Czas obróbki z rowkiem 15 sekund (z formatowaniem 40 sekund).
Cięcie i obróbka wstęg i boków szuflad
Formatowanie i wiercenie narożników kuchennych
Czas obróbki 1 minuta 20 sekund, łącznie z wierceniem.
Cięcie ze wstęgi i formatowanie blatów do mebli kuchennych
– Cięcie ze wstęgi o grubości max. 40 mm.
– Formatowanie z przodu i z tyłu
– 3 gniazda dla mimośrodów
– 3 kompletne cięcia dla sprzętów AGD
– 1 otwór o dużych wymiarach
Całkowity czas obróbki 4 minuty 20 sekund
Fronty z szybami
Cięcie ze wstęgi, formatowanie z 4 stron, otwory na zawiasy, otwór na uchwyt, wrębowanie, cięcie  i wydalenie elementu centralnego. Całkowity czas obróbki 2 minuty.
Cięcie, wiercenie i formatowanie frontów szuflad
Wykonywane w jednej operacji, czas obróbki 1 minuta 25 sekund.
Translate »