Systemy do obcinania – Mz Project

MZ OPTIMA Uciosarka MZ OPTIMA jest szczególnie doceniana za łatwość obsługi. Zastosowano tu intuicyjny monitor LCD z ekranem dotykowym typu „touch screen” co ułatwiło ustawianie parametrów przy jednoczesnym zachowaniu dużej precyzji obróbki. Rolki pozycjonowania elementu (dolne i górne) są napędzane. Wszystkie maszyny marki MZ Project charakteryzują się przemyślaną konstrukcją oraz dużą trwałością wynikającą z wieloletniego […]

MZ OPTIMA
Uciosarka MZ OPTIMA jest szczególnie doceniana za łatwość obsługi. Zastosowano tu intuicyjny monitor LCD z ekranem dotykowym typu „touch screen” co ułatwiło ustawianie parametrów przy jednoczesnym zachowaniu dużej precyzji obróbki. Rolki pozycjonowania elementu (dolne i górne) są napędzane. Wszystkie maszyny marki MZ Project charakteryzują się przemyślaną konstrukcją oraz dużą trwałością wynikającą z wieloletniego doświadczenia i tradycji tego producenta. Zaprojektowana i skonstruowana z myślą o obróbce szlachetnych gatunków drewna o dużym przekroju. Przy wykorzystaniu komputera o dużej mocy obliczeniowej pracującego w środowisku WINDOWS, operator ma możliwość uzyskania racjonalnej optymalizacji drewna. Transmisja list rozkroju może być wykonana z biura za pomocą podłączenia szeregowego lub za pomocą pamięci USB bezpośrednio na maszynie. Cykl cięcia wykonywany jest automatycznie w zależności od priorytetu wybranego przez operatora, który może wybierać pomiędzy „priorytetem długości elementu” albo „priorytetem ilości elementów”. Komputer ma możliwość wyszukania najlepszej kombinacji cięć, biorąc pod uwagę usunięcie wad drewna (defekty są oznaczane wcześniej kredą), albo kombinacji cięć tylko na podstawie długości materiału. Ponadto mod. OPTIMA jest dostępny w prostej wersji OPTIC. W tym przypadku cięcia są wykonywane automatycznie na znakach wykonanych gipsem. W ten sposób operator wykonuje ręczną operację optymalizacji materiału. Istnieje możliwość zastosowania stołów odbiorczych ułatwiających sortowanie gotowych elementów.

Podstawowe parametry techniczne: Silnik o mocy 9,2 kW, 2.800 obr./min. Ø piły: 600mm. Przekrój cięcia: max. 1000x100mm

MZ CS 1000
Maszyna bardzo wszechstronna o dużym zakresie cięcia, nadająca się do dowolnych gatunków drewna oraz dowolnej produkcji. Korpus wykonany z blachy o dużej grubości oraz agregat obcinający przesuwający się na precyzyjnych prowadnicach hartowanych, stanowią bazę dla wszystkich uciosarek produkowanych przez firmę „MZ Project”.
Na zamówienie maszyna może być wyposażona w: transportery rolkowe (A) z napędem lub bez napędu, o różnej długości z joistikiem (B) do regulacji prędkości rolek, urządzenie pneumatyczne do podnoszenia stołu (C) z dwoma ramionami do weryfikacji ewentualnych defektów drewna, zderzaki (D) mechaniczne lub pneumatyczne obsługiwane z pulpitu sterującego dla wybrania żądanej długości cięcia, laser (E) umieszczony w docisku do wyświetlania linii cięcia.

Silnik o mocy 9,2 kW, 2.800 obr./min. Ø piły: 600mm. Przekrój cięcia: max. 1000x100mm

MZ  CS 700
Mała, ale jednocześnie wielka maszyna, mocna i wszechstronna zgodnie z tradycją firmy „MZ Project”. Podwieszany pulpit sterujący (A) umożliwia wygodną i szybką obsługę. Na zamówienie maszyna może być wyposażona w: transportery rolkowe (B) z napędem lub bez, o różnej długości z precyzyjnym joistikiem (C) do regulacji prędkości rolek, zderzaki (D) mechaniczne lub pneumatyczne obsługiwane z pulpitu sterującego dla wybrania żądanej długości cięcia, laser (E) umieszczony w docisku do wyświetlania linii cięcia.

Silnik o mocy 5,5 kW, 2.800 obr./min. Ø piły: 550mm. Przykładowe przekroje cięcia: 570x120mm; 700x100mm; 750x50mm.

Translate »