WINNER 385 Masterwood – centrum obróbcze

Uniwersalne centrum obróbcze, produkcji włoskiej firmy Masterwood, wyposażone w 12 kW elektrowrzeciono HSD chłodzone cieczą. Moc elektrowrzeciona jest dobierana do typu pracy, a limit  21kW. Maszyna o konstrukcji bramowej, dwustronnie napędzanej.

Winner 385, to 5 osiowe centrum obróbcze produkcji Masterwood, jego podstawowe przeznaczenie to ciężkie obróbek frezowania w drewnie litym. Maszyna przeznaczona dla producentów okien, drzwi jak również mebli czy komponentów meblowych. Występuje w wersji 3 lub 5 metrowej, stół belkowy Schmaltza z dwoma obwodami próżni oraz jedną lub dwoma pompami podciśnieniowymi Beckers. CNC Masterwood jest wyposażone w tylny magazyn narzędziowy na 22 pozycję oraz boczny 5 pozycyjny. Umożliwiają pracę z piłą o średnicy 350 mm lub szeroką gamą głowic i frezów. Wyposażenie standardowe obejmuje także zespół wiertarski z 19 wiertłami oraz piłką do nutowania pod płycinę tylną w osi X. Zastosowane osłony bezpieczeństwa typu bumper umożliwiają elastyczne obłożenie pola roboczego maszyny przy pracy lewo-prawo. System fotokomórek, zastosowany przez Masterwood, monitoruje pozycje operatora i umożliwia pracę z dużą prędkością.

 

Praca 5 osi interpolowanych

 

 

Fabryka Masterwood jest zlokalizowana we Włoszech w miejscowości Rimini. Sąsiaduje bezpośrednio z SCMGROUP oraz zlokalizowaną sąsiedniej miejscowości Pesaro fabryką BIESSE.

 

Do wyposażenia centrum obróbczego cnc Masterwood Winner 250 dodawany jest zaawansowany program projektowy CAD/CAM Master3d firmy DDXGroup. Oprogramowanie podstawowe jest opcjonalnie rozszerzane o dodatkowe opcje i moduły jakie oferuje DDX. Możliwe będzie po dodaniu odpowiednich postprocesorów generowanie programów roboczych na inne marki maszyn: Homag Centateq, Weeke Venture, Holz-her Pro-Master, Biesse Rover A, Biesse Rover B, Biesse Rover C, Scm M100 M200 AccordFX, Felder Format4, Reichenbacher, Maka, Bacci, CMS. Dzięki temu oprogramowanie Master3d staje się uniwersalnym CAD/CAM dla programisty przygotowującego programy na różne maszyny i nie jest konieczne pracochłonne powielanie projektów.

 

 


Michał Warzec

    Tel.:+48 601 657 842


    * pole obowiązkowe


    Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

    Translate »