Zdobyli nagrodę za jakość i innowacyjność w kategorii przestrzeni wystawienniczej

Targi Wood Tech w Nadarzynie to wydarzenie, które przyciągnęło uwagę ekspertów z branży obróbki drewna i produkcji mebli. Nie udałoby się to bez zaangażowania wystawców, a wśród nich firma ITA zajmowała szczególne miejsce jako dostawca nowoczesnych technologii dedykowanych. Podczas tegorocznej edycji targów, na swoim stoisku ITA zaprezentowała szereg rozwiązań skierowanych do większych i mniejszych zakładów […]

Targi Wood Tech w Nadarzynie to wydarzenie, które przyciągnęło uwagę ekspertów z branży obróbki drewna i produkcji mebli. Nie udałoby się to bez zaangażowania wystawców, a wśród nich firma ITA zajmowała szczególne miejsce jako dostawca nowoczesnych technologii dedykowanych.

Podczas tegorocznej edycji targów, na swoim stoisku ITA zaprezentowała szereg rozwiązań skierowanych do większych i mniejszych zakładów meblarskich, a także dla rzemieślników. Ta uniwersalność oferty, jak również ciekawie zaaranżowane, spore stoisko firmy, zostało docenione nagrodą za jakość i innowacyjność w kategorii przestrzeni wystawienniczej.
Na stoisku ITA prezentowano obrabiarki takich producentów jak AES Group, Excitech, Fravol, Vitap, czy Schnitzer. W ramach swojej ekspozycji przeciętej ciągiem komunikacyjnym, firma ITA pokazała z bliska wiele nowych rozwiązań, które mają rewolucjonizować sposób pracy w branży obróbki drewna i produkcji mebli, a co najmniej są zgodne z dzisiejszym trendem zmierzającym do automatyzacji.

Nagrodzone CNC

Jedną z gwiazd na stoisku ITA było centrum do NESTINGU EXTREME ULTRA, które jest produktem tureckiego przedsiębiorstwa AES Group (firma ITA jest jego przedstawicielem w Polsce, przyp. Red.). Maszyna ta została zaprojektowana z myślą o automatyzacji trudnych zadań w obszarze produkcji, gdzie kluczowe znaczenie ma powtarzalność i szybkość obróbki. Dzięki zaawansowanej konstrukcji i wykorzystaniu najnowszych technologii, EXTREME ULTRA umożliwia precyzyjne i efektywne frezowanie różnorodnych materiałów, w tym drewna, plastiku i aluminium.

Warto zwrócić uwagę, że AES Group, jako turecki producent, wyróżnia się na tle europejskich wytwórców maszyn dla przemysłu meblarskiego, oferując innowacyjne rozwiązania rozwijające się dynamicznie. Ich centrum obróbcze EXTREME ULTRA jest wyposażone w zaawansowane rozwiązania techniczne, takie jak np. elektrowrzeciona HSD HSK63F oraz system centralnego smarowania, co gwarantuje nie tylko wysoką jakość obróbki, ale także wydajność i niezawodność pracy.

Energooszczędna wiertarka

Kolejnym ciekawym produktem pre-zentowanym przez ITA był Vitap Kairos – innowacyjna wiertarka CNC, która wyróżnia się niskim zużyciem energii elektrycznej oraz kompaktowymi wy-miarami. Ta wszechstronna maszyna umożliwia wiercenie z pięciu stron elementu, co pozwala na precyzyjne i kompleksowe wykonanie wszelkiego rodzaju otworów i kanalików. Dzięki automatycznemu, wymiennemu magazynowi narzędzi frezarskich oraz stabilnej konstrukcji, wiertarka Kairos staje się niezastąpionym narzędziem w procesie produkcji mebli i innych wyrobów drewnianych.

Okleiniarka jednostronna Fravol Master

Firma ITA zaprezentowała również ciekawe propozycje w kwestii okleinowania wąskich płaszczyzn. Na stoisku można było zobaczyć z bliska okleiniarkę Fravol Master. Okleiniarka jednostronna tej włoskiej marki jest nie tylko wszechstronna i łatwa w obsłudze, ale także zapewnia najwyższą jakość, niezawodność i wydajność. Wyróżniając się stalowym korpusem spawanym elektrycznie o żebrowaniu gwarantującym dużą sztywność, kabiną bezpieczeństwa osłaniającą zespół klejowy oraz silnikami z narzędziami, okleiniarka Fravol Master jest pierwszym wyborem dla wymagających klientów poszukujących najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Ponadto, maszyna została wyposażona w system posuwu oparty na mocnym łańcuchu napędowym, który osiąga prędkość do 7m/min, oraz górną belkę dociskową wykonaną ze stali z podwójnym rzędem kółek. Warto zwrócić uwagę na możliwość ładowania obrzeża rolkowego o grubości do 3 mm za pomocą obrotowego talerza o średnicy 800 mm. Zarządzanie maszyną jest niezwykle intuicyjne dzięki kolorowemu ekranowi dotykowemu 8,4” PLC, umieszczonemu w wygodnym miejscu.


Dzięki temu użytkownicy mają łatwy dostęp do wszystkich funkcji maszyny, w tym zmiany programu, regulacji temperatury i aktywacji zespołów roboczych. Kluczową cechą okleiniarki jest zbiornik do termotopliwego kleju w granulacie, umieszczony pod podajnikiem obrzeży, co zapewnia szybką wymianę kleju. Dodatkowo, system natrysku wyzwalania specjalnego – „RT / S” – używany w połączeniu z jednostką wstępnego frezowania, zapewnia optymalne warunki podczas procesu nakładania kleju, dzięki nałożeniu warstwy specjalnego środka antyadhezyjnego na obrabianą płytę.
Fravol Master zawiera również zespół wstępnie frezujący na wejściu, który umożliwia regulację prowadnicy oraz wyposażony jest w narzędzia Whispercut firmy Leitz Ø 60xH64. Dodat-kowe elementy, takie jak przedłużenie korpusu, przedłużenie górnego docisku czy system odciągu trocin, sprawiają, że maszyna jest kompletnym rozwiązaniem do obróbki drewna. W rezultacie okleiniarka jednostronna Fravol Master stanowi przełom w dziedzinie obróbki drewna, oferując nie tylko wyjątkową jakość, ale także precyzję i efektywność. Jest to idealne narzędzie dla profesjonalistów, którzy stawiają na najwyższe standardy w swojej produkcji. Jak podkreśla Sławomir Bielicki, współwłaściciel ITA, głównym atutem firmy jest jej jakość współpracy z klientami. Proponują zarówno usługi sprzedażowe, jak i serwisowe. Dzięki temu klienci firmy obsługiwani są kompleksowo, również po sprzedaży, co jest bardzo ważnym aspektem z perspektywy użytkownika. – Każdy klient jest dla nas ważny i staramy się, aby był traktowany indywidualnie. Wynika to z tego, że każda firma ma inne potrzeby – mówi Sławomir Bielicki. Podsumowując, firma ITA na tegorocznych targach Wood Tech zaprezentowała nowoczesne i innowacyjne technologie, które mają zmienić oblicze branży obróbki drewna i produkcji mebli. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom oferowanym przez ITA oraz jej rzetelnemu serwisowi, producenci mogą liczyć na wyższą jakość, większą efektywność oraz optymalizację procesów produkcyjnych.

 

Redakcja: Kurier Drzewny

Tekst i Zdjęcia: Jacek Obarski

Translate »