Nowe maszyny w ofercie firmy ITA

Bogaty asortyment zróżnicowanych maszyn dla meblarzy zaprezentowała na targach DREMA 2018 firma ITA z Radziejowic. Ten uznany na polskim rynku dostawca specjalizuje się w urządzeniach produkcji włoskiej. W Poznaniu firma pokazała również modele, które dopiero wzbogaciły jej ofertę handlową. Warto o nich wiedzieć.   Ściski do krzeseł Uwaga wielu gości koncentrowała się na linii ścisków […]

ITA podczas targów Drema 2018

Bogaty asortyment zróżnicowanych maszyn dla meblarzy zaprezentowała na targach DREMA 2018 firma ITA z Radziejowic. Ten uznany na polskim rynku dostawca specjalizuje się w urządzeniach produkcji włoskiej. W Poznaniu firma pokazała również modele, które dopiero wzbogaciły jej ofertę handlową. Warto o nich wiedzieć.ITA podczas targów Drema 2018

 

Ściski do krzeseł

Uwaga wielu gości koncentrowała się na linii ścisków hydraulicznych marki CNT Machine, przeznaczonych przede wszystkim do wykorzystania w produkcji krzeseł. Model CSP/BI, składający się z dwóch odrębnych maszyn tworzących parę, służy do składania elementów krzeseł, które nie były wstępnie zmontowane. Komponenty te umieszczane i prowadzone są w specjalnych prowadnicach oraz odpowiednich podporach. Urządzenia posiadają regulowane szablony do ściskania, pochylane, z otworami do mocowania szablonów z drewna. Obydwie maszyny zasilane są z hydraulicznej centralki z podwójną pompą o mocy 5,5 kW i pojemności 100 litrów. Łącznie CSP/BI może mieć od 9 do 12 siłowników hydraulicznych. Model SBL to ścisk ze stołami pochylanymi typu „książka”. Można nim montować oparcia krzeseł zakrzywionych lub prostych, ale też inne elementy drewniane. Maszyna posiada dwa stoły robocze nachylane i regulowane, wyposażone w siłowniki blokujące z regulowanymi prowadnica mi. Montowane elementy są pozycjonowane na prowadnicach wewnątrz ścisku. SBL wyposażono także w płyty zaciskowe i prowadnice z otworami do montażu drewnianych szablonów. Jednostka hydrauliczna, z silnikiem 4 kW, posiada panel sterowania.

Automatyczne lakierowanie niedużych serii produkcyjnych

Dużym zainteresowaniem cieszył się automat lakierniczy Superfici Mini. Jest to kompleksowe rozwiązanie typu PLUG and SPRAY, łączące automatyzację natrysku z elastycznością wykorzystania. Ciągłość pracy, wysoka jakość i powtarzalność uzyskiwanych rezultatów to główne zalety tej maszyny. Przy użyciu Superfici MINI można lakierować za-równo powierzchnie płaskie i frezowane, jak również krawędzie. Zwraca uwagę system transportu materiałów doskonale przystosowany do małych serii produkcyjnych, automatycznie rozwijana i przesuwa-na taśma papierowa chroni go ITA podczas targów Drema 2018przed zabrudzeniami i pochłania nadmiar lakieru. Ramię natryskowe posiada system szybkiego mocowania do płyty przytrzymującej pistolety, co pozwala na prędką i łatwą wymianę całej płyty na element  innych ustawieniach. Istnieje możliwość instalacji małego pojemnika zasilającego „speedy cup” w miejsce tradycyjnej pompy, dzięki czemu automat może pracować nawet z minimalną ilością materiału wynoszącą 2 kg. Łatwe i elastyczne w użyciu oprogramowanie w połączeniu z automatycznym odczytem szerokości roboczej pozwala doskonale kontrolować proces natrysku, co wpływa na zmniejszenie zużycia lakieru.

Kuper SWT XL-6

 

Na targach zaprezentowana została także strugarko-profilarka SWT XL-6 produkowana przez firmę Kuper. Jest to maszyna przeznaczona do łatwej i wydajnej produkcji profili okiennych oraz listew profilowych. Posiada siedem głowic sterowanych cyfrowo i zapewnia wysoką jakość strugania przy minimalnych czasach przezbrojenia i rozsądnych kosztach produkcji. Za szybką wymianę narzędzi odpowiada system ProLock zastosowany na wszystkich agregatach. Każde wrzeciono jest napędzane osobnym energooszczędnym silnikiem marki Siemens oraz wyposażone w efektywny system hamowania niepowodujący oznak zużycia. Prędkość skrawania wynosi, do wyboru, albo 7200, albo 8000 obr./min. Profesjonalne sterowanie K2, bardzo nowoczesne i intuicyjne, w połączeniu z 9-calowym monitorem Siemensa pozwala na szybkie i precyzyjne ustawienie wszystkich parametrów pracy. Kuper SWT XL-6 posiada szerokie możliwości konfiguracyjne, co pozwala dobrze dopasować go do potrzeb zamawiającego.

Gazeta: Meble Materiały i Akcesoria

Translate »